Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érjem el, hogy a kutyám...

Hogy érjem el, hogy a kutyám vissza is hozza az eldobott labdát?

Figyelt kérdés

Néha megteszi, de többnyire inkább elvonul vele, hogy rágcsálja (a labda sípol). Más dolgokkal is hasonlóképpen tesz, vagy amit nem lehet rágcsálni, azt tépi, rázza. Eddig minden mást meg tudtam neki tanítani, de ezzel nem boldogulok :(


Remélem, itt valakinek van valami jó ötlete! Előre is köszi!

(Tizenegy hónapos, kistestű keverékről van szó.)


2016. szept. 5. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha rágcsál is dolgokat a házban, arra sok megoldás van. De a labda visszahozás szerintem a kutya kedvéért van, ha nincs benne apportírozó ösztön akkor nem eröltetném :) Az én kutyámnál is próbáltam, néha visszahozza, néha rágcsálja de van olyan hogy észre sem veszi. De az agility-t és sok más trükköt örömmel megcsinál.
2016. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Másik labdával. :) Az egyiket eldobod, majd hívod és mutatod közben a másikat. Ha visszajön, visszahozza, elveszed tőle, és eldobod a másikat.
2016. szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem rongál semmit a lakásban, nincs vele ilyen baj. A játékra gondoltam, hogy elkapja, aztán lefekszik, és önfeledten rágcsálni kezdi.


Második válaszoló: igen, próbáltam csalogatni, hívni, de akkor leggyakrabban elengedi a szájában tartott dolgot, és úgy jön oda :(

2016. szept. 5. 19:46
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Mert nem hülye. :D

Te megcsinálsz olyanokat, amit nem szeretsz?

2016. szept. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is erre próbáltam nevelni amikor kicsi volt, de sosem tette meg. Mindig azt csinálja, hogy elkapja a labdát, megrágcsálja majd rángatni is kezdi :D
2016. szept. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eleinte ne dobd messzire a labdát. Ha leteszi, mondd neki, hogy hozd, és mutasd meg a másikat. Ha nem hozza, hagyd ott a kutyát, vége a játéknak. Ha már szinte a lábad előtt ledobná, akkor dobhatod a másikat. A földön levőt pedig gyorsan kapd fel.

Amit dobálsz neki, azt csak akkor használd eleinte, amikor játszol vele. Utána elteszed.

2016. szept. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekunk az valt be, hogy egy teniszlabdat felvagtunk es a szeme lattara beletettem egy falatot, az elejen megprobalta kiszedni, de nem ment kiszedtem neki es odaadtam, aztan eldobtam neki ugyanez, odamentem kiszedtem neki. Aztan osszekototte, ha nalam a labda kap jutalomfalatot. Utana mar ha visszahozta zsebbol jutalmaztam.


A masik kutyamnal egyszerubb volt, ott a "fogd" parancsra nem eresztette a labdajat eleg volt csak visszahivnom, elkernem, kb 20 perc utan megertette (mondjuk o egy labi keverek az elete az a vacak labda visszahozasa).

2016. szept. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!