Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nyers etetés és a kialakult...

A nyers etetés és a kialakult bőrgomba ugye nem függ össze?

Figyelt kérdés

3-4 hete vettem észre, hogy a kutyusom hasán van néhány gombás fertőzésre utaló izé. A doki megvizsgálta, adott egy fürdetőt, azt mondta nem vészes, 2x fürdessem meg vele, valószínűleg elmúlik. Okozhatja a meleg, vagy a gyengébb immunrendszer (tavasszal volt egy komoly hasi műtétje)

De az közrejátszhat, hogy a műtét után áttértünk a nyers etetésre? Tudom, hogy a bőrgomba egy fertőzés, de ezen elgondolkoztam...

Ja, és a fürdető nem segített, most megpróbálom, hogy Nizoral samponnal megmosom naponta 1x a fertőzött részt, és éjszakára Canestennel bekenem. Ha nem kezd el javulni, akkor természetesen visszaviszem a doktorhoz.


2016. szept. 5. 20:44
 1/8 anonim válasza:

Szerintem vigyétek el több dokihoz is, vagy egy másikhoz.

Esetleg segíthetnek :)

2016. szept. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
"Tudom, hogy a bőrgomba egy fertőzés" - amit nem kaphat el a kutya nyers hústól, pláne nem a hasán :)
2016. szept. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bok Globule ***** válasza:
3-4 héttel ezelőtt rögtön az észrevétel után vittétek el orvoshoz?
2016. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi köze a nyershez.
2016. szept. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem Nizoral samponnal ne fürdesd, a Canastentől rendbe fog jönni.
2016. szept. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet nem gomba hanem allergia pl a csirkére. Több kutya nem bírja, ha lehet próbáld meg kikerülni az etetésnél a csirkét és ha elmúlik valószínű az a hibás.
2016. szept. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha nem múlik, mindenképp visszamegyünk az orvoshoz, de nem akarom gyógyszerrel tömni. 10 éves, és a mája nem túl jó.

Ha nem okozhatja a nyers kaja, akkor megnyugodtam.

Csirkeallergia nem hiszem, mert nem is nagyon vakarja, és még sosem volt rajta ilyen, pedig korábban evett olyan tápot, amiben volt szárnyas.


Érdemes lenne nézetni egy vérképet? Csak mert azt olvastam, hogy az ilyen fertőzések a gyenge immunrendszer miatt jönnek elő.

2016. szept. 6. 11:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha erősíted az immunrendszerét, azzal nemigen lősz bakot. Vetri DMG, esetleg Immunovet, de ha már úgyis Barfozol, akkor szóba jöhet a csipkeboigyópor illetve a Spirulina alga, ami az immunrendszer mellett a bőrre is jótékonyan hat.

Ha valóban gombás fertőzés, akkor arra a Kék Lukács kenőcs is nagyon jó lehet.

2016. szept. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!