Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges"rávezetni" arra,...

Lehetséges"rávezetni" arra, hogy tereljen?

Figyelt kérdés
Van rgy 8-9 éves keverék kutyám. Kb. 3 éve szoktattuk le teljesen arról, hogy megfogja/kergesse a tyúkokat (akik amúgy külön vannak tartva). Ősszel, télen, tavasz elején mindig kiemgedjük őket az udvarra. Mostmár ha mi is otz vagyunk, nem bántja őket (egyedül nem merem velük hagyni). Nagyon erős benne a vadász ösztön, kisebb kutyákat, macskákat kergetné. Rendszerint elejti a kisebb madarakat, egereket, de fogott már nyestet is. Ma is ki voltak engedve a tyúkok, (pluszba még van 3 kiscsibénk is, ők is ki voltak engedve, egyszer amikor az egyik kibújt a kerítés rácsai közt, akkor megfogta (úgy hogy a mancsát rajta tartotta) de nem bántotta), és az egyik az istenért nem aksrt bemenni. Megpróbáltam befelé csalogatni kajával, a kutyám ekkor mögé szaladt, és beállt, úgy mint ahogy a terelő kutyák szokták. Ez lehet egy "jel"? Meg lehetne vele próbálni? Már volt egyszer olyan, hogy egy tyúk kiszökött, és bárhogy is csalogattam, nem akart bemenni, ekkor meguntam a kutyát pórázra fogtam, és "betereltem" vele. Félek, hogy elkezdené megint bántani őket, azt pedig nem akarom. És hogy kezdjek ennek neki? Valamilyen könyvet tudtok ajánlani?
2016. szept. 5. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem kísérleteznék.
2016. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek alapján a kutyádba több vadászösztön szorult mi t terelő ezért nem valószínű hogyrá tudnád venni.
2016. szept. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen vadászösztönnel rendelkező(ezaltal vadászkutya) nem való terelésre. Magyar vizslaval meg angol vérebbel se terelunk nyajat .
2016. szept. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A terelés ösztön. A kutyát nem tanítjuk terelni, hanem vezényszavakat társítunk ösztönös viselkedési formákhoz, amik ha nincsenek benne, az eleve halott ügy. Ha meg ráadásul erős vadászösztönű is, akkor meg végképp rossz ötlet.
2016. szept. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!