Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell, hogy rosszul érezzem...

Kell, hogy rosszul érezzem miatta?

Figyelt kérdés
Már 3 éve, hogy a Bernáthegyim, Bumbika eltávozott. 9 évesen megmérgezte egy ember, mert a fia félt tőle. Kb egész nap vele voltam, de ezt nem láttam, mert nem voltam otthon. Elvittem állatorvoshoz, de nem tudott már mit tenni. Sok mindenre megtanítottam, egyszer még az életem is megmentette. Amikor meghalt az ölembe hajtotta a fejét és csak nézett olyan volt mintha sírt volna. Sose harapott meg még csak oda se kapott kicsinek sem. Próbáltam a kedvencével etetni, de nem fogadta el már amikor haldoklott. A kertben van eltemetve és ez van odaírva: Köszönöm a 9 évet, hű barátom. Mégis úgy érzem azzal, hogy nem voltam otthon akkor cserbenhagytam őt. :(

#Bumbika
2016. szept. 6. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Ez nagyon megható. Nem bírtam végig olvasni könnyek nélkül. Szerintem ne érezd rosszul magad. Ahogy olvastam a sorokat, szép életet biztosítottál neki, és amit a sírjára írtál az nagyon szép. És még, hogy 3 év után is ezen rágódsz azt jelenti, hogy tényleg nagyon szerethetted. Nem lehettél vele minden percben, ez egyértelmű. Ne hibáztasd magad. Szerintem békében távozott, mivel még az utolsó perceit is boldogan töltötte, mivel veled tölthette.
2016. szept. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nagyon hiányzik a ráncos pofija... :(
2016. szept. 6. 22:14
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Ne érezz bűntudatot!Azzal csak megnehezíted az életed.Én is sokáig éreztem felelősnek magam kutyusom haláláért,de egy idő után rájöttem ,hogy nem mérgezhetem azzal az életem ha folyamatosan csak magamat hibáztatom.Örökké a szívemben él az én kis szerelmem:(
2016. szept. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :(. Mi lett vele? Milyen fajta volt?
2016. szept. 6. 22:37
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
O Istenem :( Kirazott a hideg. Te nagyon melegszivu lehetsz. Ne bantsd magad olyasmiert, amirol nem tehetsz. Gondolj bele, elvarhato barkitol, hogy 0-24 - ben otthon orizze a kutyat? Nem! Ellenben a gyilkos szomszedra nincsenek szavak :(
2016. szept. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szerintetek szenvedett? :/
2016. szept. 6. 22:58
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, hogy van ez a mergezeseknel, mit erezhetett. Eszembe jutott viszont egy kozhelyes gondolat: ha az o lelke latna teged, akkor lenne boldog, ha nem bantana teged soha senki, meg te magad sem. Foleg olyanert, ami a legkevesbe sem a te hibad!
2016. szept. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igazad van... :(
2016. szept. 6. 23:46
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

egyértelműen nem te vagy a hibás,hanem az a barom aki megmérgezte.

akkor érezhetnéd magad felelősnek,hogyha nem vitted volna el orvoshoz,nem foglalkoztál volna vele. de te mindent megtettél és gondolom az orvosok is. nem a te hibád.

nagyon szomorú egyébként. nem értem az ilyen "embereket" hogy képesek ilyet tenni.

annyit tudsz tenni ha lesz még kutyád,hogy megpróbálod megtanítani vele ,hogy ne egyen meg semmit amit bedobnak. vagy amikor nem vagy otthon,akkor bezárni a házba. de sajnos az ilyen őrülteket amúgy nagyon nehéz kivédni. nagyon sajnálom.

de tényleg ne érezd magad hibásnak.mindent megtettél. és szépen elbúcsúztattad.

2016. szept. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem gondoltam volna arra, hogy akárki is ilyet tenne mert nagyon aranyos volt, mindenki szerette aki ismerte, nem tudtam, hogy van aki fél tőle. Másik kutyát azért nem szeretnék mert mindig Bumbikát keresném benne szerintem. Amikor nem voltam otthon bent lehetett a házba de aznap csak pár percre mentem és siettem ezért nem zártam kulcsra a bejárati ajtót ő meg kinyitotta szerintem. De nagyon sokat volt a házban pl csak velem volt hajlandó aludni ami már 80 kilós korában még aranyosabb volt... :)
2016. szept. 7. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!