Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan "szabadultok" meg a...

Ti hogyan "szabadultok" meg a nagyon agresszíven barátkozó kutyáktól?

Figyelt kérdés
Az én kis terrierem egyszerűen nem szereti, ha a fenekét szaglásszák, lecsapja a farkát és odébb rohan. Egyszer, kétszer, harmadszorra már morog, aztán ugat. Még soha senkit nem próbált megharapni, nem ettől féltem, de rossz látni, amikor így végigkergetik szegénykémet az utcán, pedig ő senkit nem bánt. Kicsit besokalltam, mit lehet az idegen kutyával tenni, mikor a gazdája sehol nincs? Odébb tolhatom lábbal? (NEM rúgni, tolni!) Vagy mit csináljak, elegem van már. Más hogyan oldja meg? Tudom ritka gond ez, a legtöbb kutya barátkozós... de hátha valaki tud megoldást.
2016. szept. 7. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tolakodó kutyát el kell zavarni (kemény hangon rászólsz, beállsz elé, eltolod, elküldöd), a tiédet meg szocializálni, mert a fenékszaglászás egy teljesen normális ismerkedési mód kutyáknál, illene eltűrnie, amennyiben civilizáltan csinálja a másik kutya. Természetesen ha nem veszi a lapot a másik, hogy nem kérnek belőle, az sem normális viselkedés, de vélhetően a tiéden is van még mit dolgozni :) Legfőképpen azért, mert nyilván neki sem jó ez a helyzet, sokkal nyugodtabb lenne ő is, ha meglenne a szaglászás, aztán mindenki menne a maga dolgára. Ráadásul ha elrohan, azzal árthat magának, beszaladhat egy autó alá, vagy üldözésre késztetheti a másik kutyát.
2016. szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyusom is ilyen (befogadott). Eleinte azonnal berohant mögém ha kutyával találkoztunk. Most már eltelt 2 hónap és bár még mindig nem az igazi, de sokat javult. Az idősebb és/vagy nyugisabb kutyákkal már összeszimatol, igaz, sokszor a fenekét nem engedi, de ő persze szimatolja a másiknak, aztán pár perc után felenged.


Ha egy kutyus viszont nagyon nyomul, akkor én le szoktam guggolni, így a kutyám el tud "bújni" a lábaim között és akár ki tud tolatni, a kezeimmel meg kicsit visszatartom a másik kutyát.


De szerintem vedd pórázra a kutyusod, ha jön egy másik, nehogy tényleg úgy megijedjen, hogy kiszalad az úttestre vagy bármi történjen.

2016. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém sem szereti, ha rámenősek. Ilyenkor otthagyom, arrébb sétálunk és annyi.
2016. szept. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szólsz a másik gazdájának, hogy távolítsa el onnan a kutyáját. ha erre nem hajlandó akkor zavard el a másik kutyát és menjetek arrébb.
2016. szept. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!