Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Akita vagy Szibériai Husky...

Az Akita vagy Szibériai Husky kutyát az utcán lehet póráz nélkül sétáltatni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát, de úgy olvastam, hogy nagyon makacsok tudnak lenni és nem ajánlatos póráz nélkül elengedni őket, mert elkóborolhatnak ez igaz? Tudom, hogy sok mozgást igényel főleg a husky ez nem is lenne baj, mert reggel és este járok el futni és ezért szeretném, ha jönne velem a kutya is, de így nem merek belevágni, hogy ha nem oldható meg, hogy póráz nélkül legyen. az előző kutyámmal nem volt ilyen baj (német juhász), mer mindig szót fogadok és nyugodt szívvel lehetett póráz nélkül mikor velem volt, senkit sem bántott, csak szegény már nem lehet köztünk.

2016. szept. 7. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Minden kutyát lehet póráz nélkül sétáltatni, amelyikre szánt annyi időt a gazdi, hogy nem csak dögönyözi, eteti, hanem iskolába is járt vele és sokat foglalkozott vele. Nem fajta függő, hanem gazdi függő.

Egyébként ettől függetlenül ha jól tudom hivatalosan nem lehet póráz nélkül sétáltatni.

2016. szept. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát tapasztalatból mondom hogy nem könnyű behívni és még a jól képzett kutyákat sem engedik el pórázról mert nehezen irányítható, makacs. Az Akitáról beszélek egyébként. Nem kolbászol el meg ilyenek halad veled és ha jobban neveled nint én talán nagyobb esélyel be is jön de ha akcióba lép, meglát egy állatot futni a jó isten sem állítja meg.
2016. szept. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2: Jol tudja. Az akita talan annyira makacs nincs mint egy shiba, de ezert "karpotolja" az ereje. Ha mar a ketto kozul szeretnel valasztani mindenkepp Husky. Az akita nem szabvany kutya (NJ-tol meg nagyon messze van ossze sem hasonithato), nem az a halas mindenre kaphato jatszopjatas, o inkabb melletted el semmint veled. NJ utan nagyon nagy csalodas tud lenni egy osi fajta.


Ha mozogsz eleget nem kerdes melyiket valaszd: a huskyt.

2016. szept. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha még mindig érdekelnek az akiták nyugodtan írj. Mesélhetek az enyémről viszont csak úgy ha nem szaporítótól akarsz venni...egy akita ára kb. 1000 euro. Ezzel tisztában vagy ugye? #2 voltam
2016. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A husky sem az a fajta kutya amit szívesen elenged az ember póráz nélkül egy séta/futás során. Akár Akita a Huskyt se fogod tudni megállítani ha egyszer elindul, bármennyire és képzett legyen az a kutya. Emellett nagyon szerethető és szerintem azzal sincs baj ha pórázon tartod futás közben.(legalábbis mi így szoktunk futni a huskynkal)
2016. okt. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Képzett kutyák tulajdonosaként én sem engedném el, csak hosszú pórázon. Ugyan folyamatosan mellettem haladnak és első szóra behívhatóak, de vadról letiltani...lehetetlenség. Viszzajönnének egy idő után de nem veszélyeztetem az életüket azzal hogy kifutnak az útra vagy kilövi őket a vadász.
2016. nov. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!