Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lány Német Juhász kutya név a...

Lány Német Juhász kutya név a BOGYÓ?

Figyelt kérdés
Van egy lány német juhász kutyusunk a neve Bogyó. Idézőjelesen nem a mi kutyánk, de mégis a miénk. A gazdáik akik rokonok, külföldön élnek. Néha hazajönnek egy hónapra, más városba. Gondolták ők, vesznek egy apró kutyust ami még pici gombolyag,,így lett a neve bogyó,(Gondoljuk mi, mivel egy német juhászhoz nem ilyen név illik!!) és amikor hazajönnek majd elviszik egy hónapra, majd visszahozzák. Nekünk van egy kan német juhász kutyánk Rénó. Mellé akartunk mindig egy ó juhász szuka párt. Sajnos az előző párja elpusztult. :( Most megérkezett a BOGYÓ. Szeretjük, neveljük, tanítjuk( tanitgatnánk, de a névre úgy vesszük észre,h.nem hallgat.) Szóval ilyen helyzetben mit tegyek? Oltási könyvben is bogyó a bogyó. Adjak neki másik nevet vagy vegyek parókát?? S.O.S
2016. szept. 7. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem tedd azt, ami neked kényelmes. A kutyák képesek több névre hallgatni - általában meg is teszik, ha van becenevük. Az öregem például Shelly, de a farka miatt Csigafaroknak, Csigának is hívom, anyósom meg Lilizni szokta. És persze a büdöskutyára is hallgat, ahogy a másik is :D Sőt, ha azt mondom, hogy "kutya, gyere", akkor mindkettő jön. Szóval ha akarod, adj neki nyugodtan akár három másik nevet is, két nap múlva tudni fogja mindet.
2016. szept. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Hát...izé... Az én cicámat is Bogyónak hívják. Bár egy szőrős,dagi macskához tényleg jobban passzol ez a név,mint egy erős kutyához.

Ha viszont ezt a nevet kapta,akkor nincs mit tenni.

2016. szept. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én egy Ficánknak nevezett német juhász lányt ismertem. Az ő gazdái sem gondoltak rá, hogy felnőve nem igazán lesz esetleg hozzáillő a név.

I)tt én nem igazán a Bogyó-nem Bogyó kérdéskört találom érdekesnek, hanem hogy gyakorlatilag a kutya nálatok van, nálatok nevelkedik, és a rokonaitok "gazdáik" (idézőjel szándékos) meg időnként jönnek és elviszik egy hónapra? De akkor ők a kutyusnak kvázi idegenek lesznek! Szerintem ebből még lesznek gondok, főleg viselkedésileg, mert miért engedelmeskedne nekik pl., amikor elviszik? Ők nem fogják ismerni, a reakcióit, a habitusát, nem fogják tudni megítélni, milyen szituban hogy reagál, hogy fogják kontrollálni?

Ezt a helyzetet pedig még inkább nehezítheti, ha nálatok nem a Bogyó névre hallgat, hiszen ők, akik adták neki ezt a nevet, nyilván ezen fogják/akarják majd szólítani. Szóval első körben velük kellene megbeszélni a névkérdést is, meg azt is, amit fentebb írtam, hogy milyen problémák lehetnek az ilyen jellegű "tartásból".

2016. szept. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adj neki másik nevet megtanulja.Az én csivavám bogyó.Rá inkább illik ez a név mint egy német juhaszra:)
2016. szept. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!