Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya összeszoktatása...

Két kutya összeszoktatása hogyan zajlik ROTTWEILER?

Figyelt kérdés

Van egy Domináns lassan 2,5 éves kan Rottweilerem,nagyon okos kutya egészen másfél éves koráig másik kutyával élt csak az idős kutya elhunyt .

Ezért gondoltuk hogy hozunk egy másik kutyust csak 1 év telt el azóta, 8Hetes kis szuka Rottweilerre esett a választás ,imádjuk ezt a fajtát .

Ki esett már át hasonló összeszoktatáson ? Persze mindenkinél máshogy zajlik mert más minden kutya szerintem.

Kocsiba hazahoztuk ,össze vissza nyalta a kicsit örült neki ,kihúztam tőle de ez nem tetszett neki de nem tudtam mit csinálni mert ő nagy kutyus ,csöppség meg törékeny ,lényeg hogy ugrált nagyon érdekli őt látom rajta . Ma pl ablakon keresztül megmutattam neki ugatta (NEM MORGOTT MEG NEM VÉDELMEZŐEN UGATOTT) ha lehet így mondani hanem mind ha beszélt volna hozzá .

Lényeg hogy más kutyával környéken úgymond kijön ,nem bántja őket ,de mind pl kicsi termetű ,szuka illetve kan is van . Van macskánk is picik is voltak ,elején ugyan így viselkedett velük szembe de ma meg itt dörgölőznek hozzá és semmi nincs . Csak azért nagyon féltem mert nagyon pici. Hogy kérem valaki adjon tanácsokat .



2016. szept. 9. 18:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Én voltam a kérdező, Kennel épülni fog 2 héten belül tervezzük , más nekem azt mondta amíg 3.ik oltása nincs meg a kicsinek addig hanyagoljuk az ismerkedést .
2016. szept. 9. 18:06
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális felnőtt kutya a kölyköt nem bántja. Tehát ha mint írod, a kutyád a többi kutyával normálisan viselkedik, akkor a kicsit sem fogja bántani, ne aggódj.

Ha a felnőtt kutyád rendesen oltva van és egészséges, akkor ismerkedhetnek is a kicsivel.

2016. szept. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a kettessel, ha oltva van a nagy kutya, akkor engedd őket óvatosan ismerkedni!
2016. szept. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ma kivittük a kicsit kézbe sétálni tiszagát oldalba ,majd utánuk mentem a kan-al .

Előtte jól kifutottuk magunkat ,játszottunk stb . Majd egyre kisebb körbe ,mentünk közelebb majd észre vette a picit ,nem volt baj csak nem raktuk le a földre ugrált a kan illetve szaglászta meg nyalogatta de hogy mondjam picit durvábban szinte bökdöste hogy ''emmegmii''

majd hazajöttünk (KÜLÖN) szobába ahol pici van beengedtünk a kan-t körbe szaglászott mindent szépen óvatosan farokcsóválással de lágyan gyengén ,nem pedig rohangálva.

Természetesen minden oltást megkapott ,kicsivel együtt lesz víve következő oltásra ami jövőhéten esedékes.

Én ahogy látom inkább pici kutyust leraknám a földre majd a nagy kutyust hívnám be hogy nézd meg nyugodtan , mert pici cicákkal is ugyan ezt csinálta hogy bökdöste őket hogy ők honnan vannak , szép fokozatosan alakult ki jelenlegi helyzetük mert elején csak a szagukat érezte.

Elnézést hogy hosszúra sikeredett .

Köszönöm a válaszokat .

2016. szept. 9. 22:44
 5/8 A kérdező kommentje:
Szoba szaglászás a pici nélkül volt !
2016. szept. 9. 22:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Óvatosan, fokozatosan ismertesd meg őket egymással.

Szerintem nem lesz gond a két rottival :))

2016. szept. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sikerrel jártam végül ,kivittem a picit sétálgattam vele az udvaron kézbe majd leraktam hozzá .

Másnap már egymással játszottak ,a nagy kutyus elég finoman bánik vele azóta eltelt két hét imádják egymást :) !

2016. szept. 27. 18:43
 8/8 anonim ***** válasza:
:)
2016. szept. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!