Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítót és nem ivartalan...

Ivartalanítót és nem ivartalanítót kutya tartása melyik milyen és lehet e együtt?

Figyelt kérdés
Nekem ivaros kanom van és szeretnék még egy kutyát szukát nem szeretnék de kant sem tehát annak Ivartalanítót kell lennie gondolok itt az új kutyára. Sok tanácsot és tapasztalatot kérnék előre is köszönöm.

2016. szept. 9. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha két kan él együtt, akkor a legokosabb, ha mindkettő ivartalanítva van.
2016. szept. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
*ivartalanított
2016. szept. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A jelenlegi kanom mindenképp ivaros marad ez 100%-os ez nem kérdéses.


Csak az új kutya lesz ivartalanítót, csak az a kérdés hogy kant vagy szukát bár én kant jobban szeretem.

2016. szept. 9. 19:19
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
IVARTALANÍTOTT, nem "ivartalanítót"!
2016. szept. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Hát ez nagyban függ a kutyák temperamentumától is. A szuka biztonságosabb választás, de kan is jó lehet, ha egyik kutya sem kötözködős típus, és te is tudod őket kezelni.


Egyébként javaslom a helyesírás szabályainak, különösen a mondatközi írásjelek használatának tanulmányozását, ha könnyebben meg szeretnéd magad értetni embertársaiddal. És mielőtt azzal védekezel, hogy telefonról írsz, jelzem, hogy a telefonon is elérhető a vessző, a pont, lehet törölni, és ki lehet kapcsolni az automatikus kiegészítést is ;)

2016. szept. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Hát inkább semmilyet. Nem tudom miért olyan fontos, hogy a már meglevő ivaros maradjon... Inkább nem is akarom tudni.
2016. szept. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Dominancia szinten mekkora különbség van egy ivartalanított kan és szuka között? Gondolok a gazdára és más kutyára való dominanciára. Melyik a könnyebben kezelhető a kettőből és mekkora a különbség?


Akuminak és más bunkóknak: Az én mindennapjaimban egy nap folyamán több nyelvet használok és ennek csak kis részét teszi ki a magyar. Ha a többi magyar úgy ír, hogy távolról sem ismeri a helyesírást, pedig csak egy nyelvet használnak, de még úgy sem írnak, ahogyan én, hanem százszor rosszabbul. Akkor ugyan már ne legyen probléma a helyesírásom.


A meglévő kanom azért marad ivaros, mert egy rendkívül jó őrkutya és nem akarom, hogy ez változzon semmilyen szinten, de sajna változna, ha ivartalanítanám (és ez tény).

2016. szept. 10. 23:10
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Aha, szóval képes vagy központozni. Akkor nettó hanyagság, és a másik fél leszarása, ha nem teszed meg. Kicsit több energia rendesen írni, de érdemes megtisztelni vele a másik felet, és akkor veled is hasonlóképpen fognak bánni. ;)


Az ivaros és az ivartalanított kutya dominanciaszintje között nincs ilyen egyértelmű különbség. A kutya max. magához képes lehet kicsivel könnyebben kezelhető, ha ivartalan (illetve szukák esetében nehezebben kezelhető lehet, de ez ritka, és ez véleményem szerint megéri a kockázat a várható előnyökért cserébe), de bármelyik ivartalanított kutya lehet dominánsabb bármelyik ivarosnál. A kutya jellemét érdemes nézni elsősorban, az ivartalanítás ugyanis nem fogja kifordítani önmagából.

2016. szept. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
57%
Akumi, akkor légy szíves nézd meg, mások hogyan írnak. Elhagyják a vesszőket, mondatvégi írásjeleket stb. Hírből sem ismerik a helyesírást. Ha mást nem tudsz írni, csak ebbe belekötni, akkor inkább ne is írj szerintem.
2016. szept. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Milyen szerencse, hogy tudtam mást is írni :)
2016. szept. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!