Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek is a kutya a legjobb...

Nektek is a kutya a legjobb baratotok?

Figyelt kérdés
Nekem igen mindig szamithatok ra es mindig megved

2016. szept. 9. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem igen, mondjuk folyton csak a baj van vele, imád szivatni és nem lehet rá számítani de én így szeretem :)
2016. szept. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt :)
2016. szept. 9. 21:12
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

nekem nem, mert számomra a barátság jelentése nem összeegyeztethető a kutya jelentésével.

már sokszor próbáltam más szót keresni rá, de egyszerűen nem sikerült. végül arra jutottam, hogy A KUTYA egy alapfogalom és nem összekeverendő a gyerek vagy barát fogalmával.

a barátaimat egyenrangú feleknek tekintem, viszont egy kutyát, akinek az élete csak tőlem függ(én etetem, itatom, mozgatom, tanítom) már nem tudok így nézni.

gyereknek megint nem nevezhető, mert megáll elég hamar egy intelligencia szinten, amiről csak nehezen tud egy kicsit felemelkedni. a gyerek viszont simán elképzelhető, hogy felülmúlja szüleit és még a szerepek is megváltozhatnak(gondozó és gondozott).

ezt a csodás dolgot egyszerűen csak kutyának hívják. egy picit haszonleső, de mégis az életét adná érted, nézi minden rezdülésedet ez a csoda.

2016. szept. 10. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. Haláláig hű ez a remek állat a gazdájához. Engem egyszer megvédett kötekedő roma "úriemberektől". Elővette a gyerek a bicskát, és szerintem a kutyus megérezte, hogy megijedtem, egyből neki ugrott, a többi elszaladt. Le is tépte róla a méregdrága bőrdzsekit..... Nem húzom vissza, annyi lett volna, az idiótának....
2016. szept. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!