Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám folyton nyalogatja...

A kutyám folyton nyalogatja az új kiscicát, hagyjam neki?

Figyelt kérdés
Ilyenkor rászólok, de nem tudom lesz-e ebből probléma. Gond az már van mivel elkezdi "bolházni" és ez fáj a kicsinek mert nagytestű a kutya(nem csinálja durván de egy kiscica azért megérzi), na meg ezek az akciók után tiszta nyál szerencsétlen. A kutya nem bántja szeretne vele játszani néha durván de olyankor rászólunk, viszont ha épp nyugodt és a cica oda megy nyalogatja, vagy épp ő keresi a cicát. Még csak 3-4 napja van nálunk. Mit kellene tennem?

2016. szept. 9. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged zavar, vagy a cicát láthatóan zavarja, akkor szólj rá, igen.
2016. szept. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
72%
Hááát inkább mint ha harabdolná. Ha a cicának nem tetszik ne hagyjad. Alapjában véve nem baj, de azért ha nem esik jól a macskának ne haggyad naaaaa...
2016. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem ellenkezik de azért nem is szereti.
2016. szept. 9. 21:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Mondd a kutyának, hogy "finoman", vagy biztos használsz vmi szót, ha azt akarod, hogy ne olyan erősen csináljon valamit. Érted, finomabban. Vagy hogy jól van, elég lesz, majd később, ilyesmi. Ne tiltsd el tőle teljesen, örüljél, hogy szereti!
2016. szept. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2 esetnél szidom le:

1) ha a cica közelében ugrál (simán eltörné a gerincét...)

2) és ha kergeti

ilyenkor szidást kap(szóbelit, ha ebből nem ért megy egy kisebb saller habár általában ért a szép szóból) de amúgy elvannak. Tudom hogy nem szidhatom mindenért mert megutálja de azért nem hagyok rá mindent. Szaglászhatja, játszhat vele ha szépen csinálja, követheti stb. szóval nincs oka utálni szerintem. Vagy rosszul csinálom?

2016. szept. 9. 22:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvesztettem a fonalat, mert az elején nyalogatásról volt szó, meg bolhászásról. Én azt mondtam, hogy azokat hagyjad, csak ne gyűrje össze a macskát.

Szerintem, amit most írtál 1,2 eset, én sem engedném, mert veszélyes/kockázatos/átcsaphat másba. Veszélyforrásokat nyilván kiküszöböljük. A kutya nagy, a macska kicsi, tehát van pár tanulnivaló. Jogos.

2016. szept. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na most ez eddig kb úgy volt hogy ha a cica hagyta akkor nem szóltam de ha már szökött vagy nyávogott rászóltam a kutyára, viszont ha a kutya sarokba szorítja és úgy erőlteti rá a "mosdást" akkor azonnali szidást kap. Nem tudom már miről beszélek nem volt még ilyenben részem nem nagyon tudom mit engedhetek és mit nem. nem szeretném hogy a tudatlanságom miatt elromoljon a "kapcsolatuk" :(
2016. szept. 9. 22:39
 8/11 A kérdező kommentje:
Attól félek leginkább hogy a kutya anyáskodni kezd majd(szuka kutya)... nekem a tisztogatás folyton szemmeltartás gyanus, ha a cica nyávog már ugrik... viszont a kissé heves és elővigyázatlan játék elég ellenpélda. Talán csak az az oka hogy még szokatlan és érdekes a macsek?
2016. szept. 9. 22:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Felügyelet nélkül ne hagy kettesben őket, mert könnyen kárt tehet még egy macskában. Ha nagyobb lesz a macska nem lesz gond, mert megpofozza. És igen, szólj rá, ha nyomul a kutya. Ha ivaros a szuka akkor lehet belőle baj, hogy a kölykenek tekinti és túl "szeretgeti". Más sulycsoport, más fáj. Amíg egy kolyokkutyanak ez nem árt, addig egy macskának simán.
2016. szept. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát az anyáskodás egy bizonyos fokig (amíg nem fájhat a macskának) szerintem nem baj. A kutya látja, hogy az egy kölyökállat. Csak az is igaz, hogy a kutya nem tudja, miben más egy kölyökmacska, meg nem tudja felmérni, mennyivel kisebb, törékenyebb, mint ő, vagy mint egy kölyökkutya. Szerintem, elég jól látod a dolgokat, ahogy leírtad, hagyatkozz csak a józan ítélőképességedre. Szerintem jól csinálod. Vékony jég, mert közben az a cél, hogy megszeressék egymást, és végül is ahogy elnézem, ez egyből sikerült is. Gondolom a kutya azt érzi, hogy az egy kölyök és ezért dajkálja, ösztönösen. Hát a szidásban, tiltásban is kell lennie fokozatoknak, a helyzettől függően. Szerintem.
2016. szept. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!