Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldottátok meg, amikor...

Hogy oldottátok meg, amikor új kiskutya érkezett a családba és dolgoztatok mellette? Mennyit lehet egyedül hagyni?

Figyelt kérdés
2016. szept. 10. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Kicsi vagy nagy a fajtája?
2016. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Közepes :) Border.
2016. szept. 10. 11:16
 3/7 anonim ***** válasza:

lényegtelen, hogy mekkora.

ha tudsz legalább egy kicsi időre szabadságot kivenni (ha napi nyolc órában dolgozol), az sokat segít, kicsit szokjon titeket. plusz lehet rögtön kicsiben kezdenia szoktatást, hogy egyedül hagyod. először csak pár percre, aztán egy órára stb. nem szabad engedni a sírásnak és ilyenkor visszamenni.

egy felnőtt kutya lehet otthon egyedül nyolc órát, egy kicsi nem, jó lenne ha legalább egy barát, szomszéd rá tudna nézni pár óránként, amíg kicsi úgysem lehet levinni, szóval mindegy, hogy kibírja -e pisilés nélkül (ha kert van az más). sokat segít az elején, ha nem hagyod a lakásban kóricálni, hanem egy biztonságos szobában hagyod a cuccaival (csak olyannal, amit nem tud lenyelni), vagy szobakennelben maradhat, de ott is szoktatni kell.

2016. szept. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én még sulis vagyok de van 2 kutyám de délután amikor otthon vagyok akkor 2órát szoktam velük lenni adig játszok vele kitakarítom stb. Szerintem legalább 1órát legyél vele vagy pedig minden órába kimész hozzá 5 percet stb, lényeg h játsz vele meg foglalkozz vele
2016. szept. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

"Én még sulis vagyok de van 2 kutyám..."

Remek! Egy kutya élettartam több mint tíz év. Ennyi idő alatt legalább két életmódváltáson fogsz keresztülmenni. De inkább három. Középiskola, felsőoktatás, + pasi/csaj. Ebbe belegondoltál, amikor kikönyörögted anyunál?

2016. szept. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Miquel, általánosítasz. Nem mindenki felelőtlen. Egy normális szülő csak úgy vállal be kutyát, ha segít a gyereknek és csak olyan gyereknek, aki nem fogja dobni a kutyát. Ismerek nem egy és nem kettő embert akinek közép-, vagy akár általános iskola alatt lett kutyája, életforma lett számukra, hobbi, a kutya végigkísérte őket a felnőttéváláson és minden máson... Nem kell offolni egy tök másra irányuló kérdésnél és nem baromságot.

Nekem is gimnázium előtt lett kutyám, töretlenül kutyás vagyok azóta is, pedig eltelt már jópár év ;-)

2016. szept. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miquel, ja mert egy felnőtt megkapja a diplomáját és utána haláláig nem történik vele semmi! :D Nem házasodik össze, nem vesz/ad el házat, nem lesz gyereke, nem kap külföldön munkát. Olyan nevetséges amikor emberek ezzel jönnek. xD

Nekem 16 éves koromra már 3 kutyám volt és láss csodát leérettségiztem mellettük és egyetemre mentem és az egyik 14 évesen halt meg, a másik kettő köszöni jól van és egy percet sem töltöttek nélkülem és a világ sem dőlt össze. :O Nem is értem mi ezen olyan bonyolult, szerintem ez tök természetes.

2016. szept. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!