Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyökkutyám úgy harapdálja...

A kölyökkutyám úgy harapdálja magát mintha bolhából lenne, pedig nem az. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Voltunk dokinál a következő oltás miatt, féreghajtás is volt. Pár napja kezdte harapdálja a lábát és hátul a farka fölött a hátát. Átnéztem, nincs bolha. Lehet allergiás a tápra? Hills csirkés kölyöktápot kap.
2016. szept. 11. 09:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, minta bolhás lenne.
2016. szept. 11. 09:41
 2/8 anonim ***** válasza:
Enyém vakarózik és bolházik is....soha,nem volt bolhás. Ez inkább csak tisztálkodás vagy ösztön nem tudom.
2016. szept. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Allergiás lehet, de nem csak tápra. Sok oka lehet, épp , mint az embernél. Az én kutyám pld. bizonyos pollenekre és a parlagfű most virágzik. Amint beáll a hideg idő , újra visszatér minden a helyes kerékvágásba.
2016. szept. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A másik kutyánk sose csinál ilyet. Ja és tenyésztőtől hoztuk, törzskönyves kutya, nem hinném, hogy onnan bolhàval adják oda
2016. szept. 11. 10:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet allergiás.
2016. szept. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Felhívom holnap a sokunk az milyen másik tápot próbáljunk
2016. szept. 11. 13:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Első nekifutásra azt érdemes tudni, hogy ha allergia, akkor idő, amíg távozik az allergén a szervezetből. Értsd, egy francos bolhacsípéstől is hetekig tud viszketni.


Ha jól sejtem első nekifutásból csirkementes, gabonamentes kölyöktápot fog ajánlani a doki. A csirke gyakori allergén a kutyáknál, de azzal a lendülettel érdemes kizárni az étrendjéből a kukoricát (és származékait) és a gabonaféléket is, mert bár önmagukban ritkán okoznak allergiát, a tüneteket fel tudják erősíteni.

Második nekifutásra szigorú diétát fog ajánlani: 1 olyan fehérjeforrás, amivel még nem találkozott a kutyád, 1 olyan szénhidrátforrás, amivel még nem találkozott a kutyád + 1 olyan zöldségféle, ami ritkán szokott allergiát okozni (pl. sárgarépa). Bár léteznek ilyen tápok (pl. Eukanuba Dermatosis FP, Exclusion bármelyik tápja) kérdés, hogy érdemes-e kölyöknek adni, mert néhány méregdrága kivételtől ellentétben (pl. Fish4Dogs) nincs belőlük kölyök verzió és elég alacsony a fehérjetartalmuk. Lehet ésszerűbb lenne BARFozni vagy főzni.


#3 Jól mondja, "Sok oka lehet, épp , mint az embernél."Csak hogy még egy példát láss: az enyém a csirke mellett a tárolási atkákra is allergiás. Azt ugyanúgy lehetett kideríteni, mint Hármaska kutyájánál a pollenallergiát: szigorú diéta + naptárvezetés.


"Felhívom holnap a sokunk az milyen másik tápot próbáljunk"

Ilyen esetben nagyon fontos, hogy az orvos tudja mi a helyzet a kutyával, számon tudja tartani, hogy mit eszik a kutya, mit zártatok ki az étrendből stb. de azért hosszú távon nem árt megtanulni értelmezni a tápok összetevőit ;)

2016. szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az állatorvos, hogy nagyon gyorsan nőnek, húzódik a bőrük és viszket. Valóban, ahogy lelassult a növekedés, abbamaradt a vakaródzás is.
2016. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!