Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle kapcsolatos kérdések?

Beagle kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis beagle kutyust, már elolvastam wikipedián, kutyatárban a beagle jellemzőit stb. De lenne még pár kérdésem, tapasztalatok érdekelnének:

Mennyit eszik és mivel érdemes etetni, hogy szép energikus kutya legyen? Barf jobb vagy egy jobb minőségű száraztáp? Lakásban tartva napi mennyi idő foglalkozást igényel, 3-4-5-6 vagy hány órát? Beagle kutya milyen sportokra alkalmas, pl agility, nyomkövetés stb? Valamint érdemes elvinni engedelmes tanfolyamokra ilyen alap/közép/felső fokú engedelmességi vizsgákat megtud csinálni? Egy utolsó, ha egy kutyát veszek nem lesz szomorú? Azt olvastam falkakutya.



2016. szept. 12. 07:29
 1/1 anonim ***** válasza:

-én speciel barf szerint etetek, de ha tudsz egy jobn minőségű tápot venni (pl. Josera), akkor az is jó.

-Minimum 3 óra, ez 3-4 lakásban tartva 3-4 sétára elosztva, de minél több, annál jobb :) akár viheted futni is (fontos, hogy nem betonon futtasd! ) bicajjal, vagy akár görkorival. És legyen lehetősége más kutyákkal játszani, bandázni.

-az én beagle-m speciel nem igazán hajlandó csak a nagyon alap trükköket megcsinálni (ül, ál, fekszik stb.). Nem azért mert buta lenne, egyszerűen nem olyan mint egy bc, hogy várja, hogy feladatot adj neki, amit, ha kell, 100-szor egymás után is elismétel. Ezért személy szerint az enyém (ha lenne rá lehetőségünk), akkor biztosan a nyomkövetést preferálná. De ha meg olyan kutyát fogsz ki, aki örömmel figyeli és teljesíti a parancsaidat, akkor pedig inkább az agility. Szóval ez leginkább kutyafüggő. Esetleg amire még alkalmas lehet az a dog dancing, illetve talán w flyball.

-szerintem egy alap engedelmességi vizsga nem árt (főleg a behívásra kell rágyúrni). De ha egyedül is elboldogulsz vele, akkor nem kell.

-Egyedül sem lesz szomorú, ha elég időt töltesz vele, és ha bandázhat más kutyákkal.

Egy beagle gazdi :)

2016. szept. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!