Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem érti a "lábhoz"...

A kutyám nem érti a "lábhoz" vezényszavat, valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés
Szóval ha háttal állok akkor szépen odajön esetleg ha oldalt akkor is de az ritka. Ha szembe állok vele akkor meg semmi, csak néz. Legalább egy hétig tanítottam neki a megkerülést(juti falattal a jobb oldalról a balra vezettem és leültettem) De semmi haladás. Türelmetlen lennék? Nem adok elég időt a dolognak vagy mi a probléma? Az alap vezényszavakat már juti nélkül is többnyire megcsinálja. 7 hónapos kölyökről van szó. nektek mennyi ideig tartott megtanítani ezt a vezényszavat?

2016. szept. 12. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség van.

1) A kutya nem elég motivált, hogy megcsinálja a feladatot (ami az elmondottak alapján nem valószínű, inkább a másik verzió lesz a nyerő).

2) Nem érti a kutya, hogy mit szeretnél, mert tanításkor rosszkor mondod neki, vagy nem gyakoroltad vele eleget ebből a helyzetből, vagy csak simán neki ez egy nehezebben megérthető feladat. Akárhogyan is, a megoldás az, hogy kiadod a vezényszót, és rögtön megy az orra alá a falat és vezeted a helyére, addig amíg azt nem látod, hogy rögtön lelkesen indul és ugrik, mert érti és szereti csinálni.

Egy hét gyakorlás amúgy ló**sz, az okosok szerint kb. 1000 ismétlés, mire a kutya magabiztosan érteni fog egy feladatot. Ez meg egy viszonylag nehéz darab, pláne több kiinduló pozícióból. Szóval a megoldás sokkal több gyakorlás, és kevesebb elvárás :)

2016. szept. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem köszönöm szépen. Akkor belehúzunk mostmár
2016. szept. 12. 21:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

3000 ismétlés, nem 1000. Pl. egy szép lábnál követés tanítása 2 év. Persze ez a versenyszintű munka, nem a családi kutyás kategória, amikor a pontosság, gyorsaság nem lényeges, csak az, hogy csinálja meg

De a lényeget jól elmondta Akumi. Több időt szánj rá, gyakorold még és ne rohanj nagyon előre, mert csak negatív élménye lesz a kutyának.

2016. szept. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém két éves korára tanulta meg, egy éves koráig pedig főleg megvezetéssel dolgoztunk. Csak fokozatosan vettem ki a kezem és tettem a mellkasomra, vagy rövid másodpercekre magam mögé. A beülést és azt, hogy a bal kezem közvetlen a feje mellett van, egy időben tanulta a beigazodással.

Mellesleg ő időközben úgy döntött, a kerülgetés tanítása ellenében, hogy a csehes verziót választja és egyszerűen, módszeresen ezt kezdte el csinálni, pedig sosem gyakoroltam vele.

Szóval, jah. Türelem. Mellesleg labdával próbáltad már gyorsítani?

2016. szept. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!