Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai akita vs. Tervuren....

Amerikai akita vs. Tervuren. Melyik a keményebb házőrző, de szeresse a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Rengeteg időt tudnék a kutyára szánni napi szinten. Összesen 1 óra tanítás,10 perces időközönkénti 15 perces megszakítással. Ezen kívül kutyaiskola,minőségi táp,napi 2•1 óra futás/kocogás. Rengeteget játék,főleg a 6 és 5 éves gyerekeimmel. Biztosan szocializáljuk és tanítjuk,neveljük. Sportos életmódot folytatunk,sokszor megyünk túrázni. Ezek hosszabb,több napos túrák.


Ö-V-znénk vele,de alap,hogy gyerekszerető legyen.

Már volt tapasztaltom bernivel és sokat segítettem tanítani a menhelyes kutyákat.


Előre is Köszi a válaszokat :)



2016. szept. 13. 07:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazából egyik sem házőrző. Gyerekek mellé inkább a tervuerent választanám.
2016. szept. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Tervueren sztem is, de az belga fajta, az házőrző azért vs én úgy tudom.
2016. szept. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Akita nem őv fajta, nem házőrző és a nevelése is piszok kemény. A tervu nevelése könnyebb, gyerekszerető is -persze ha jó idegrendszerű kutyát keresel-, de ő sem igazán jó már őv-re, házőrzősre, mert leginkább már csak küllemre tenyésztik. A cél, hogy nyugodt, ösztön gyenge, szép kanapé és kiállítási kutyák legyenek. Itthon meg különösen.


A túrázós élethez mind a kettő jó, de ha komolyabb munka is tervben van, érdemes lenne más fajtáknak is utána nézni.

2016. szept. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Vagy egy kaukázusi? 😍
2016. szept. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

" ösztön gyenge,"


Na az akita az minden csak nem oszton gyenge, szoval hallgass a 3-masra, mert jol latja. Sok tenyeszto gyerek melle nem is ad Akitat, mert elofordulhat, hogy predanak tekinti a kisebb gyerekeket. Termeszetesen sok mulik a nevelesen, de ezek nem pluss mackok, ha nem ugy nyulnak hozzajuk oda kaphatnak.


Nagyon sok dolog termeszetesen tanithato, nevelheto, de en kisgyereket nem hagynek egyedul akitaval (meg mas kutyaval sem), es a gyerkocot is meg kell tanitani a kutyakkal banni (pl. nem huzzk a farkat, fulet stb.).

2016. szept. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ha értelmezted is volna a soraimat, láthattad volna, hogy azt a tervura írtam, nem az akitára.
2016. szept. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jogos, "fatol az erdot". Ettol meg valos, hogy az Akita osztoneros.
2016. szept. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Esetleg OFT? :)
2016. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az akita nem való gyerek mellé. És hiába jó házőrző én nem tartanám ilyesmire mert a makacssága miatt nagy bajok lehetnek belőle. Bármit csak ne akitát. Minden leírásban megemlítik hogy nem szereti a gyerekeket ls nem lehet gyerek a közellben max kis időre, felügyelettel. Igen érzékeny kutyák főleg a fülük, azt ha megtépi egy gyerek nem fogja tűrni és a gyerek jár rosszúl egy ilyen törpemedvét senki és semmi nem fog vissza ha támad.
2016. szept. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! C: Akkor tervuren lesz. Ezek szerint nem érdemes vele ÖV-zni. Akkor nem fogok
2016. szept. 13. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!