Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A méhgyulladást nehéz észreven...

A méhgyulladást nehéz észrevenni a kutyán?

Figyelt kérdés
A kutyám tüzel most valahol a felénél tart a dolog. ez az első.Van tüzelőbugyija amit csak bent visel kint leveszem, mikor visszaérünk először megtísztítom a fenekét és a nemiszervét mert kicsit hoszabb a szőre és megvizsgálom hogy minden oké-e. Úgy tudom hogy a méhgyulladást a nemiszervből távozó gennyről vagy miről lehet észrevenni, na most ez a cucc mennyire látszik? A viselkedése és étvágya nem változott ha változást észlelek orvoshoz viszem de ha már minden nap vizsgálgatom jó lenne tudni mire figyeljek. Bocsi hogy hosszú lett köszi.

2016. szept. 13. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha a váladéknak van szaga, illetve a szuka indokolatlanul sokat iszik, akkor az általában méhgyulladás. nálam most speciel olyan szagot bocsátott ki, mintha tüzelne, a kanjaim érdeklődtek is, és az orvosnál derült ki, hogy zárt méhgyulladása van a kutyának.
2016. szept. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy érted messzebbről érezhető? Köszi
2016. szept. 13. 14:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Sok esetben még ultrahang sem mutatja ki. Inkább vérvételt szoktak javasolni.
2016. szept. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Utolsónak nincs igaza. Két szukámnak volt méhgyulladása, váladékozott mindkettő. Akkor van gons, ha ún. zárt méhgyulladás alakul ki, vagyis a méhszáj bezárul és nem tud ürülni a genny és a méreganyag felszaporodik. Sajnos egy kedves barátunk kutyusa 9 évesen így ment el. :( A tüzelés alatt és után még 1-2 hónapig figyeld, nem-e tapasztalsz váladékot. Ha tüzelés után áttetsző nyálkaszerű váladék ürül, az még normálisan előfordulhat, ha nem büdös, nem sárga színű, akkor az nem utal fertőzésre és általában hamarosan el is múlik. Ha az ürülő váladék gennyesnek tűnik, akkor viszont gond van, bár lehet "csak" hüvelygyulladás is. Ha kis mennyiségű, gennyesnek tűnő (opálos fehéres vagy sárgás) illetve büdös váladékot tapasztalsz, és ez nem múlik el 1-2 napon belül mindenképpen vidd el állatorvoshoz. Ha nagyobb mennyiségű a váladék, akkor pedig minél előbb! Az igazi, kifejlődött méhgyulladás váladéka a sárgás-barnás gennyestől a véres, rózsaszínig terjedhet, ha tüzelés végeztével ilyet észlelsz, akkor is állatorvoshoz.

Ha nem észlelsz váladékot, akkor olyan másfél hónappal tüzelés után elvihetede egy ultrahangra a kutyust, hogy ellenőrizzék a méhét.

Váladékról még: ha a kutya sokat tisztálkodik, akkor nagyon nehéz észrevenni a kis mennyiségű váladékot. Az egyik kutyám ilyen volt, nála ébredése után rögtön néztem a péráját, hogy van-e váladék, még mielőtt nyalta volna.

2016. szept. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Tüzelés utábra ivartakanítást tervezek de bem tudom összejön-e. Az a legnagyobb gondom hogy bem vagyok jártas ebben, nem tudom mennzi a kevés vagy a sok és hogy milyen szagot áraszt a gyulladás. Gondolom nagyon büdi de nem tudom hogya kutyám kellemesnek nem mondható szaga mellett érezhető-e. Tisztálkodni szokott de csak ritkán. Ez a váladék sűrűbb mind a sima vér ami távozik?
2016. szept. 13. 16:08
 6/12 A kérdező kommentje:
Na már 2x bepisilt a bugyiba :( mi lehet vele? Felfázhatott vagy csak egyszerűen többet kell pisilnie? Nem iszik többet és ugyan akkor van levíve mint azeltt mégis bepisilt. Aggódnom kellene vagy et még nem akkora gond?
2016. szept. 13. 17:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért már az elején le kellett volna írni, hogy milyen típusú és korú kutyáról van szó :)


Egyébként nekem egy 12 labradorommal van most probléma,

nem tüzelt, viszont nagyon zilál, mintha a hasa be lenne

dagadva, átlagosnál lehangoltabbnak tűnik. Ultrahang nem

mutatott semmit. Viszont iszonyú büdöset kakál, ráadásul

sokszor eléggé képlékenyet. Holnap visszük vissza vérvé-

telre, mert abból egyértelmű, ha gyulladás van, illetve

félünk, hogy hasonló betegségben szenved, mint amiben

az anyukája hunyt el.

2016. szept. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
egy 7 hónapos akitáról van szó. az a másik problémám hogy a nővérem nyaral így nincs fuvarom. és nagyon félek hogy ha péntekig (ekkor jön haza) történik valami, nem hiszem hogy a szüleim el tudnak vinni. ha lezajlik végre ez az egész ivartalanítani akarom mert megöl az ideg a folytonos aggódástól... :(
2016. szept. 13. 18:33
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, azt írod, most van kb. a tüzelés felénél. Ennyi idő alatt még nem lesz nagy gáz, ha gyulladás alakul ki, az általában inkább a tüzelés vége felé, még inkább utána várható. Most valószínűleg a normál tüzelési váladékot üríti már, ami nem annyira véres, inkább húslé színű. Ennek van egy jellegzetes szaga. Na most a gennyes váladékozásnak egy olyan rohadt jellegű szaga van, egész más, biztos, hogy megismered. A bepisilés nem tudom, mitől lehet, esetleg nem árthat, ha adsz neki valami húgyhólyag védőt, pl. tőzegáfonyát, abból baj nem lesz.

Egyébként első tüzelésnél nagyon-nagyon ritka a méhgyulladás, sokkal jellemzőbb többedik tüzelésnél, felnőttebb korban.

2016. szept. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm. egyébként mielőtt bárki kérdezné miért nem ivartalanítottam még tüzelés előtt elmondom. nos az orvosunk azt mondta hogy 7 hónapos kor előtt nem végeznek műtétet. a kutyi meg ugye most 7 hónaposan kezdett tüzelni...ennyi a nagy történet, nem repestünk az örömtől.
2016. szept. 13. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!