Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya támadás!?

Kutya támadás!?

Figyelt kérdés
Esti séta közben támadta meg egy póráz nélkül nagytestű kutya az enyémet, aki pórázon volt, szerencsére sikerült kirántanom a szájából. A kutyám most csupa nyál, szerencsére baja nem lett. Mi tehetek azért hogy az a dög eltűnjön innen? Nem először próbált támadni! Legyszi segítségetek, nagyon elegem van belőle, ez volt az utolsó csepp a pohárban... :(

2016. szept. 14. 20:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Szerencsétlen hirtelen sokkot kapott, csak állt és ordított.
2016. szept. 14. 20:32
 2/12 anonim válasza:
29%
Szegény kutyus! Én biztos agyon basznám azt a dögöt!
2016. szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
vagy ne arra sétálj ha lehetséges vagy ha meglátod és közeledik feléd határozotan lépj oda elé.
2016. szept. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Velem is volt hasonló. Ajánlom hogy ne sètálj arra vagy ha megint meglátod álj elè ès mutasd meg neki hogy ki a főnök. Dobancs elè , kiabáj rá hogy takarodjon.
2016. szept. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Tarts magadnál paprikasprét , ez a szatírt rablót is megfekteti .
2016. szept. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

magad mögé veszed a kutyádat, ordítasz, dobbantasz és ha kell belerúgsz.

de a legegyszerűbb az elkerülés.

meg ugye lehet próbálkozni paprikasprayvel, bár nekem mindig ott lógott a nyakamba 3-4 évig, de nem volt időm elővenni, ezért sose használtam

2016. szept. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miután leszerelted és biztonságosan, épségben eltávolodtatok tőle, hívd a gyepmestert. Nem a dög tehet róla, hogy egy felelőtlen görény a gazdája, de akkor is veszélyt jelent másokra. Semmi keresnivalója az utcán, felügyelet nélkül.
2016. szept. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tudod kiè a kutya? Ha igen, akkor tegyèl ellene feljelentést, fotózd le a kutyát az utcán.


Nekem is tamadták már meg a német juhásznom, én egy nagy biliárd dákóval járok, amivel hatalmasat lehet ütni. A határozott fellépés általában a kutyáknál is sokat számít, én magam mögè rántottam a kutyát ès a lágy rèszeket rúgtam...általában ott szoktak hagyni. :/ sajnálom a másik kutyát is, de ha az enyèmnek baja lesz, a gazdáját is megölöm az biztos.

Szerezz be valami vastag, erős botot. A paprika spray se rossz, de azt pl.szèlben nem tudod használni.

2016. szept. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyepmester a legjobb megoldás.

Én nem mernék a helyedben harciaskodni a kutyával. Mi van ha neked támad? Nem tudhatod... Lehet, hogy sok kutyát el lehet ijeszteni az üvöltözéssel meg dobbantással, de olyan is van, amelyik ezt leszarja vagy rosszabb esetben tovább hergeled vele.

A feljelentés szart sem ér. Nálunk az volt, hogy egy távolabbi szomszéd kutyájával kerültünk összetűzésbe 4x is. Mind a négyszer ki akarta nyírni a kutyámat. Nem csak verekedett, nem játszott. Nyakra ment. Feljelentettük a gazdit, mert a tökünk ki volt már, hogy nem lehet normálisan kutyát sétáltatni, mert bármelyik bokorból kiugorhat ez a dög és letépheti a fejünket. Engem is megtámadott és a szomszéd néni kergette el. Hogy mit csinált a rendőrség? Nos... Kiküldtek néhány illetékest, hogy ők majd megvizsgálják a körülményeket, amikről beszámoltunk, mert eléggé szarul van tartva az a kutya. Mivel nem volt senki otthon, ezért elmentek. ÉS ENNYI. Ennyit csináltak összesen, holott világosan el lett mondva, hogy emberre is veszélyt jelent.

Egy próbát megér a feljelentés, de szerintem ne várj tőle sokat.

Legközelebb ha látod a kutyát, egyből hívd a gyepmestert hogy fogja be.

Ezen kívül megpróbálhatsz másfele sétálni a kutyáddal ha van rá lehetőség. Ha jön a kutya, vedd fel a tiédet ha tudod. Nem említetted hogy kistestű kutyád van-e. Én mindig ezt csináltam, mivel másképp nem tudnám megvédeni egy nagytestű kutyával szemben.

Remélem megoldódik a helyzeted, mert nálunk a mai napig semmi sem történt, szóval már nem sétáltatom a kutyámat...

2016. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a gond, hogy hiába jelenteném fel, mert (hála az égnek) semmi baja nem lett a kutyámnak, ergo bizonyítani sem tudnám hogy a kutya bármit is csinált... :/ amúgy szerintem ez is nyakra ment, mert a feje körül csupa nyál volt, nem tudom hogy sikerült sértetlenül megúsznia. Szerencséje volt. :) Kistestű, 5 kilós kutyám van, a támadó valami nagy termetű keverék volt, olyan kuvasz méret. Szóval enyhén szólva nem azonos súlycsoport..
2016. szept. 16. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!