Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akarják a szüleim...

Miért nem akarják a szüleim hogy rottweilerem legyen?

Figyelt kérdés
Szóval voltak már kutyáim de nem egy rottweiler típusú volt egyik sem, nevelni nem nagyon kellett őket. Tehát még nem neveltem kutyát, de el akarom kezdeni. Kaphatnék egy 6 hetes kis rottweiler kölyköt, de anyukám és neki az élettársa nem akarja, mert hogy veszélyes kutya, és hogy félnének tőle, csak engem fogadna el, őket nem, lehet be se engedné őket a házba ha én nem vagyok itthon, és senkit sem, idegeneket barátokat senkit. Ettől félnek, de én úgy szeretném nevelni hogy elfogadja a barátaimat, és a családomat úgy fogadja el ahogyan engem. Félnek tőle, hogy esetleg mivan ha rájuk támad, vagy akármi történik, mert nem egyszer volt a hírekbe hogy rottweiler ölt vagy támadt.. Egy családcentrikus kutyust szeretnék nevelni, aki úgy fogadja el a családomat mint engem. Elfogadja tőlük a kaját úgy mint tőlem. Hogyan tudnám erre nevelni, és miket kéne megtanítanom neki ahhoz, hogy később ne legyen baj vele, illetve miket kéne csinálnom, mennyit kéne vele foglalkoznom naponta? (elhatároztam magam hogy szeretném csinálni, az nem baj hogy még nincs tapasztalatom) Vagy ti is aztmondjátok hogy rottweilert inkább ne? Tényleg ennyire veszélyes lenne?

2016. szept. 14. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
1. TÖRVÉNY szerint is csak 8 hetes kutyát kaphatsz...
2016. szept. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaja és sok pénz mert nem keveset eszik és a nevelést nem rotival kezdjük mert ha vmit elb*szol akkor nézhetsz. Kennelből 100 000+ egy fajtatiszta kutya amit csak 8 hetesen adnak el és ne jofogáson meg hasonlón nézettek mert az egy szaporítós "rottweiler" hogy miért baj azt majd úgyis kifejtik . De én nem ajánlanám mert nem kis pénz és nem kis felelőség nem hiába tapasztaltabb kutyásoknak ajánlják .
2016. szept. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Az a baj hogy csak nagyobb testű kutya jöhet szóba, kis testűt nem szeretnék

2016. szept. 14. 22:51
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Német dog.
2016. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Amúgy nem csak a roti hanem minden fajtatiszta kutya 100etől kezdődik.

Menhelyről nem szeretnél?

2016. szept. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Mets menhelyről! Hidd el,nem csak egy életet mentesz meg,hanem önbizat nyersz,a lelkiismeretednek is jót tesz,hogy valami megfizethetetlen dolgot cselekedtél :)
2016. szept. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy te ilyen szaporítós kutyákban gondolkodsz, azok meg nagyon könnyen lehetnek gyenge idegzetűek és akkor anyukádnak lesz igaza. Egy fajtatiszta kutya 100-150 ezer forinttól kezdődik és csak olyan helyről szabad hozni, ahol törzskönyvvel 8 hetes kora után adják oda. Én sem ajánlom első kutyának a rotit, de ha hajlandó vagy normális helyről venni, nem jófogásról olcsón, időt és pénzt áldozni a nevelésére (kutyasuli kötelező), akkor vehetsz rotit.
2016. szept. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy labrador is lehet veszélyes ha rossz kezekbe kerül...

De szerintem neked nem való roti, pláne úgy, hogy gőzöd sincs a kutyanevelésről. Azért mert elolvasol egy könyvet, mèg nem leszel "Szízörmilán" és 0 tapasztalattal esélyes, hogy kifogsz egy sz@r idegrendszerű, szaporítotz rotit, ami aztán kinyírja a fél családodat.


Ajánlanám a nêmet juhászt, az valamivel könnyebb, de az is kemény dió ennyi tapasztalattal. Ha a családod ennyire tart a kutyáktól akkor nem is értem minek ragaszkodsz ennyire egy nagytestűhöz. Tényleg a labrador lenne a legjobb választás, de azzal is menj kutyasuliba!

2016. szept. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Nagy a családom, sok sok kutyával. Mindenkinek van kettő, de van, akinek négy kutyája van. Két tacsi és egy yorki mellett van tartva szapis roti. Sosem bántott az a kutya senkit, mert meg van nevelve, rá van szólva. Hihetetlen szeretetteljes, bújós, birkalelkű jószág. Ő az első, aki belehajtogatja magát az öledbe, pedig nem egy kisdarab. Első szóra hallgat kb. mindenkire a családban. Csak annyit kellett tennünk, hogy aktívan részt vettünk az életében és a neveltetésében. Nem meglepő, mivel terrier, de a yorki a főnök a kutyusok között. Van a családban szertelen kiskutya, az ő pofátlankodásait is nagyon jól viselte, tudta, hogy leállítjuk majd az idegesítést mi, neki csak szólnia kell nekünk. Okos, de idegenekkel bizalmatlan kissé, mégsem agresszív. Sohasem az. Pedig ivaros kanról beszélünk. Nincs morgás, sem kajaféltés, sem féltékenykedés, sem lázongás. Nevelni kell a kutyát. Ehhez pedig elengedhetetlen az a tapasztalat, ami neked nincs meg.
2016. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Helyes, mert sem ők, sem te nem értetek a kutyákhoz.


Ha tényleg szeretnél, először műveld ki magad kiképzés (munkakutya) témájában, hogy legyen fogalmad, mi mindent kell az első napoktól fogva tanítani egy kutyának, és ami fontosabb: a hogyan és a miért. Akkor nincs sok hibalehetőség.


A rottweilerek tapasztalatom szerint kenyérre kenhető családi kutyák, legalábbis határozott kéz mellett az erre alkalmatlan családtagokkal szemben is nagyon toleránsak. De olyan kézben, amelyik nem tudja, hogy a bejön-ül-áll-fekszik-stb (a semmiségek) megtanítása mi fán terem, náluk sokkal kisebb kutyákkal is gond lesz, nemhogy egy 50 kg-os plüssel :)

2017. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!