Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tettétek túl magatokat...

Hogy tettétek túl magatokat ha idős kutyátok elpusztult?

Figyelt kérdés
11 éves volt családtagként kezeltük.
2016. szept. 16. 09:41
 1/3 anonim válasza:

A halál az élet része. Pont úgy, ahogy a születés. A halál nem fájdalmas, hanem a fájdalmaktól való megszabadulás. Csak a halál előtti állapot fájdalmas, de valakinek nincsenek fájdalmai... Attól függ, hogy élt - szerintem. Aki nem tudja a szerettei halálát elfogadni, az önző.


Gondolj arra, mikor temetésen az itt maradt azt hisztizi, hogy "jaaaaaaj mi lesz most velem?" vagyis nem az elhunytat "sajnálja", hanem magát.


A halál méltóságteljes dolog. Tiszteletet érdemel, nem sajnálatot. Mindenki ugyanúgy megküzd a halállal, mint a születéssel.


Két lehetőséged van,

- vagy elfogadod és megőrzöd az emlékét,

- vagy elmész pszichológushoz.

2016. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyan úgy, mint amikor fél év alatt elvesztettem 4 közeli családtagot.(a 4. Temetésen remegve bőgtem a padon, kisé összeomlottam)


Idő kell a feldolgozáshoz. Fáj de túl kell lépni.

2016. szept. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kisírtam magam, nézegettem a képeit közben. Bár még fáj de nem olyan vészes.
2016. szept. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!