Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Sürgős! Mit tegyek ebben...

SOS! Sürgős! Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
3 hónapja én és az exem vettünk egy 2 éves kutyát 120 ezer forintért, akit tenyésztésre vettek volna (tk-s, fajtatiszta), de patellás mindkét lába, így hozzánk került. Úgy volt, hogy megműtetjük, de szakítottunk, így anyámékhoz költöztem a kutyával. Anyám kifizette a kutya árának a felét az exemnek, így semmi köze már hozzá. De azt nem mondtam el neki, hogy patellás... Csak annyit lát, hogy a kutya rángatja néha a lábát, mintha vakarózna. De már régebben is beleszólogatott, hogy ez nem normális, de nem akartam az orrára kötni, mert tudom milyen... Aztán most elkezdett magánakciózni, hogy beszélt az állatorvossal, vigyük el, hogy nézze meg... Nemet mondtam, de hajthatatlan... Attól félek, hogy ha ez kiderül, akkor majd jön a sopánkodás, hogy én megvettem egy beteg kutyát és vissza akarja vitetni... Mit tehetnék?
2016. szept. 16. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a te neveden van a kutyus, akkor anyukád nem adhatja el.

Sajnos mindenképpen meg kell műttetni, mert ez a kutyusnak is nagyon rossz. Ha anyukádban van egy kis jó lélek, ezért biztos nem válna meg tőle, hiszen egy beteg családtagról van szó.

2016. szept. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kinek a nevén van a chip? Ki írta alá annak idején az adásvételit? Azé a kutya.

Egyébként meg kellene műttetni szegényt.

2016. szept. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az én nevemen van minden. Igen, meg is akarom műtetni.
2016. szept. 16. 16:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Minek titkolózni? Egyszer úgyis kiderül. Te ennek ellenére is szereted és gondozod, anyukád megérti majd.
2016. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak fele tulajdona van a kutyában, hiszen az árának felét kifizette az exednek, ráadásul nála lakik. A tartási költségeit remélem, legalább te fizeted.


Teljesen igaza van anyudnak hogy állatorvoshoz akarja vinni a kutyát, látja, hogy nincs jól. Annyit tudsz tenni, hogy felkészülsz anyagilag és vállalod teljes mértékben a gyógyítási költségeit.

2016. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!