Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől kezdte el a kutyám ezt...

Mitől kezdte el a kutyám ezt csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos boxerem. ÉS az utóbbi időben nekiállt megugatni a kutyákat. Eddig elsétált mellettük, de mostanában meg ugat rájuk amikor az utcán sétáltatom. A többi kutya mindig ugatta, de ő általában nem figyelt rájuk. Nem messze tőlünk van egy törpe pincher és kapun kersztül "összeverekedtek". Pedig eddig ilyen soha nem csinált.

Kutyaiskolába nem járt.

De ha jön valaki hozzánk azt soha nem jelzi. Tudom, hogy a boxer nem ugatós tipus, de azért egy vakkantás beleférne. Emberekhez mindig barátságosan közeledeik. És a területét mikor kezdi el jelölgetni?

Én ronthattam el valamit?



2016. szept. 16. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd a tenyésztőt hogy ez mennyire normális és mit kéne tenned + mi válthatta ki szerinte.
2016. szept. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne engedd, hogy ugassa a kutyákat.

7 hónaposan még nincs területvédő ösztön.

Jelölni akkor fog, ha ivarérett lesz.

2016. szept. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kezd kamaszodni, feszegeti a határokat veled szemben. Ez normális. A kutyák ugatását, pláne támadását határozottan tiltsd!

Viszont: van-e lehetősége más kutyákkal szabadon játszani, bandázni? Erre nagy szüksége lenne, hogy megtanuljon normálisan kommunikálni velük, és jól működjön kutyák között is.

Jeleznie még nem kell, még kölyök. Egyébként sem egy házőrző típus a boxer, az a jó, ha barátságos az emberekkel, ez a normális.

A területét akkor jelöli, ha ivarérett lesz, 1-2-3 hónap, pontosan nem lehet tudni.

Ha lehetőséged van, azért nem ártana eljárnotok suliba, egy kis engedelmességet tanulni, plusz kutyákkal szocializálódni.

2016. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tudom, hogy el kéne vinni. El is akarom, de itt a közelben nincs sehol. Az összes túl mesze van.
2016. szept. 17. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!