Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar feljönni a...

Miért nem akar feljönni a kutyám az ágyra?

Figyelt kérdés
Nem értem miért de bem akarfeljönni. Azt tanácsolták hogy aludjak vele, mert az erősíti a kutya-gazdi kapcsolatot, viszont sehogy nem tudom rávenni hogy 5 percnél tovább legyen fent :( tehetek valamit az ügy érdekében? Kényszeríteni nem akarom.

2016. szept. 16. 23:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

"Azt tanácsolták hogy aludjak vele, mert az erősíti a kutya-gazdi kapcsolatot"


Nem kell minden hülyeséget elhinni...

2016. szept. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem hülyeség. A kiképző mondta
2016. szept. 17. 08:02
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a kiképződ egy kókler. Nem az erősíti a kutya-gazda kapcsolatot, ha tutujgatod és egy ágyban alszol vele. A következetes nevelés, de mindenek előtt az együtt eltöltött minőségi idő, amibe beletartozik a játék, nevelés, trenírozás, dögönyözés is persze. Az a jó kapcsolat alapja. Mindenki döntse el maga, kíván-e a kutyájával egy ágyban aludni, de hogy ez nem befolyásolja a kötődést az hótziher. Nem tudom, rengeteg kutyát/kutyást ismerek, mindenféle van közöttük, de a profi kutyás ismerősem között, értem ez alatt, akik dolgoznak a kutyával, a hétköznapi munkájuk során is társuk/partnerük a kutya, egytől sem hallottam, hogy egy ágyban aludnának. Nem azt mondom, hogy nincs ilyen, biztosan van, csak azt szemléltetem, hogyha egy ráutalt rendszerben, ahol az egymásra hangolódáson, együttrezdülésen akár életek is múlhatnak sem alkalmazzák ezt direktbe, akkor nyilván nincs semmiféle alapja ennek az urban legendnek. Ha ez így volna, minden egyes mentő és egyéb segítő kutya kizárólag ágyban heverészne, evvel segítvén a létfontosságú kötődést. Személyes példámból kiindulva, nálunk autista kisebbik fiamnak van képzett segítő kutyája, és bár tény, hogy az ágya előtt alszik, sosem feküdt még be melléje, pedig nem tiltaná neki senki sem. Ettől persze nem kötődik hozzá kevésbé és a korai összeszoktatós szakaszban sem javasolta a dolog megkönnyítésére ezt egyetlen szakember sem, akik a kutyát képezték anno. Nyilván tudnának róla, ha lenne ilyen. Ha nem akar felmenni, hagyjad a fenébe, nem lesz ettől semmi gond sem, nem is értem milyen elhibázott logika mentén gondolhatja ezt komolyan bárki is.
2016. szept. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy így a kutya megszokja hogy a gazdi és közte nincs magán szféta, ezzel segíti a "lábhoz" vezényszó tanulását, mivel a kutya nem 2 méterre melletted fog leülni, nem fog félni a tövedbe ülni. A másik vezényszavat magyarul nem tudom a lényeg hogy a kutya eléd ül és felnéz rád viszont olyan közel kell hogy legyen hogy az álla a hasad érintse. Viszont ha a kutya nem szokta meg a gazdi közelségét nehezen csinálja meg ezt én is tapasztalom. Hát akkor egyenlőre hagyom, viszont én nem hülyézem le a kiképzőm csak ezért...
2016. szept. 17. 08:55
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Értelek. Nem akartalak megbántani és nem lehülyéztem, sajnálom, ha a kókler is erősnek tűnik. lehet, hogy ez eleinte nehezíített, de az egy ágyban alvás nem oldja ezt meg. Biztos láttál már a gazdájával ennél sokkalta szorosabb testi kontaktusban dolgozó kutyát, amikor gyakorlatilag az állat a meghosszabított keze/lába, vagy annyira közel követ, hogy összeérnek. Ez értelemszerűen rengeteg idő, de nem az ágyban gyakorolt folyamatos testi érintkezés építi fel, bizalmi folyamat és rengeteg gyakorlás. No meg vannak kutyusok, fajtától és természettől függően, akkinek ez eleve nehezebben megy. Mivel gondolom a Te kutyusod hobbi kutya, amit kiképző segítségével magad tanítasz, ez lehet időigényesebb, pláne ha Te magad nem értesz hozzá. sokan mondják, hogy a suliban voltaképp nem a kutyát tanítják, hanem a gazdát, hogy miként kezelje és eslő sorban értse meg és értelmezze a kuytáját, illetve annak viselkedését, jelzéseit, kommunikációját. A lényeg, nyilván segítő szándékkal javasolta, ettől függetlenül ez nem fog befolyásolni semmit, ha hosszabb időbe is telik, mire az elvárt viselkedést/feladatot felépíted.
2016. szept. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Ahogy mondod kezdő vagyok azért hárok oda hogy tanuljak. Mivel nem értek ehez elhiszem neki hisz több éves tapasztalata van, ellenben én most kutyázok először "rendesen". Valószínűleg hinni fogok neki hisz nincs más akinek hihetnék :) és amúgy azért "sértődtem" meg mert edzésen kívűl jó barátom sok tanácsot ad és sokszor jön a kutyáival ilyenkor megmutatja az övéi mit tudnak és hogy az enyém is képes ilyenre :)
2016. szept. 17. 09:31
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy okos, illedelmes kutya.


Ilyenkor van az, hogy szűröd, amit a kiképző mond. Nem minden kutyánál válik be minden, mivel te vagy a gazdi, te ismered a kutyádat, de dolgozol vele foglalkozáson kívül is, neked kell felismerni, hogy mi az, ami nem működik.


Ha engem kérdezel, még mindig annak van a legnagyobb kapcsolatépítő ereje, hogy megtanulsz hatékonyan kommunikálni a kutyáddal.

Ezt szorosan követi a közös élmények szerzése: vadregényes kirándulások, tanulás, gyakorlás, problémák megoldás, blablabla...

2016. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Hát én soha nem tanítottam neki hogy nem jöhet fel, már kicsi kora óta ilyen. Már jól ismerem a jelzéseit, tudom mikor készül ugatni, mikor kell épp a dolgára mennie, mikor készül ugrani (egerekre vadászik), tudom mikor beteg mert olyankor máshogy viselkedik, de ezt csak én veszem észre, sok ilyesmi van. Eddig nem próbálkoztam az ágyra szoktatással, csak gondotam megkérdezem, ahogy mondod ismerem a kutyám mikor említette már mondtam neki hogy nem fog feljönni de ő csak hajtotta hogy aludjak vele, én meg úgy voltam vele hogy OK úgysem lát alvás közben...köszi a segítséget
2016. szept. 17. 09:47
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
A szoros láb melletti ülést, behívásnál a szoros beülést nem az ágyban alvással tanítják meg a kutyának, hanem a megfelelően alkalmazott motiválással.
2016. szept. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Az értelmezés nem megy? Hol írtam hogy az ágyban alvással tanulja meg? Mellette ugyan úgy keményen kell dolgozni csak könnyebben tanulja meg hogy a tövedbe kell ülnie nem 2 méterrel arrébb.
2016. szept. 17. 10:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!