Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyünk neki egy kutyát?

Vegyünk neki egy kutyát?

Figyelt kérdés
Már kb. 4 hónapja hogy az apukám meghalt. De anyukám nem képes feldolgozni. Még mindig sír ha beszélünk róla vagy valami rá emlékezteti. Alig eszik, nem néz TVt, nem olvas újságot. Arra gondoltam hogy vehetnék neki egy kutyát. Egy menhelyi kutyára gondoltam aki 7-8 év körüli. Szóvál már nem annyira játékos. Nektek mi a véleményetek? Jó ötlet?
2010. ápr. 23. 14:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyi kutyák igazán jó társak tudnak lenni.

Sok ilyen sztorit olvastam és hallottam már, hogy valaki elvesztette a szeretett személyt és egy kutya segített neki kilábalni a gondokból.

De félő, hogy nem foglalkozna a kutyussal, elutasítaná.

Én jó ötletnek tartom, mert ha elfogadja az ebet, akkor annak a gondozása lefoglalja.

2010. ápr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
7-8 éveset ne vegyél, mert hamarosan az is meghal és anyukád még szomorúbb lesz. 3-4 év körülit ajánlok inkább. nem minden fiatal kutya játékos.
2010. ápr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az sem baj ha játékos. Esetleg jobban lekötné anyukátok figyelmét, ha minél többet kell vele foglalkozni.
2010. ápr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Aanyám olyan szinten kész volt, hogy a már meglévő kutyát sem gondozta, ki akarta tenni, pedig nagyon szerette előtte.

Kutyát amúgy sem ajándékozni szoktak, hanem magának választja az ember. És mi van, ha mondjuk nem is a kutyákat szereti legjobban, hanem egy nyúllal, macskával, papagájjal jobban kijönne? Szerintem nem jó ötlet.

2010. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Játékos kutyát nem szeretnék neki. Már 68 éves. Amúgy meg tudom hogy a kutya a kedvenc állata és szeretett is volna régebben egyet csak valahogy mindig megakadt a dolog. Amúgy nagyon szeret másokról gondoskodni, főleg azokon akik rászorulnak.
2010. ápr. 23. 14:28
 6/16 anonim ***** válasza:
szerintem ez egy remek ötlet,és az is hogy a menhelyről választod...örülni fog
2010. ápr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát azért meglepinek ne vegyetek kutyát. 7-8 éveset semmiképp, sztem is max 4 éves legyen, bár én inkább az egy év körülire "szavaznék". Néha hozzátok szóba a kutyatémát (úgyis lépten-nyomon van vmi kutyahír a híradókban, pl a tegnapi szórólaposztó kutyus), így látjátok, hogy hogyan reagál. Ha pozitív a reakció, csak akkor érdemes komolyan gondolkozni rajta.
2010. ápr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen beszélj vele erreől az ötletedről. Ne vigyél oda a tudta nélkül kutyát, nem biztos, hogy a várt reakciót váltja ki belőle. Ha hajlik rá, akkor is együtt menjetek el menhelyre egy kutyáért, csak ő élne még évekig azzal a kutyával, nem biztos, hogy azt a blökit választaná, akit ti is. Bár normális menhelyen nem adnak ki úgy kutyát, ha nem a leendő gazdi megy érte.
2010. ápr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ki hogy van vele, de az én vércukrom az egekbe szökik fel, amikor idős ember mindenáron 1-2 éves kutyát akar. Olyat, aki még szeleburdi és általában túl agilis ahhoz, hogy egy idős ember bírjon vele. A 6-7-8 éves kutya NEM ÖREG!!!!!! Kivéve, ha óriás testűről van szó. Egy olyan korú kutya viszont már megnyugodott, túl van a "kölyökbetegségeken", komótosabb. Azzal már egy idősebb ember is tud boldogulni, főleg, ha esetleg egyedül él.


Kedves kérdező! Beszélj anyukáddal a dologról, meglepetésként semmiképpen ne vigyél oda kutyát. Ha viszel, akkor viszont semmiképpen se nagyon fiatalt, az a kor, amit megadtál, tökéletes lenne a számára. Veletek él vagy külön háztartásban? Ha külön háztartásban, akkor egy dolgot még gondolj át (előre is elnézést kérek, nem akarlak vele megbántani): ha anyukáddal -ne adja isten, de- történne valami, magadhoz tudod majd venni a kutyát?

2010. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem akartam csak úgy odavinni neki. Már említettem neki a témát. Beszélgettünk róla egy pár percet de megint elkezdett sírni. (mint általában mindig) Külön lakik tőlünk de minden nap megyek hozzá. Ha NE ADJ ISTEN történne vele valami (lekopogom) akkor természetesen a kutyát magunkhoz vennénk. Még puhatolózom nála egy kicsit. Aztán meglátom. Köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 23. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!