Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával futók, ti milyen...

Kutyával futók, ti milyen kutyával, felszereléssel, mennyit futtok?

Figyelt kérdés

Nemsokára betölti az egy évet a törpeuszkárom, és szeretnék vele elkezdeni futni. Tudom, hogy fokozatosan kell, és amúgy én sem vagyok edzésben. Csak hobbi szinten szeretnék edzeni, heti 1-2 alkalommal.


Kérdésem, hogy szerintetek milyen felszerelés kell? Néztem a canicross övet és a pórázt, a póráznál értem, hogy jó, ha gumiból van, ilyet majd veszek, meg hámot is. De az öv nem annyira szimpi, egyrészt mert drága, másrészt mert futós övtáskám van, mivel muszáj valamibe raknom a cuccaimat, és a kettő együtt már sok. Szerintetek nagyon fontos a speckó öv, ilyen kistestű kutya mellett is terhelő lehet a hátamnak?


És ti a futásnál jutalmazzátok is a kutyát, vagy csak futtok és kész?


Előre is köszönöm a válaszokat!



#futás #canicross #kutyásfutás
2016. szept. 18. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

egyszerűbb, ha profi felszerelésed van. nem annyira értem, kézben tartott pórázzal akarsz futni? mert az elég kényelmetlen. vagy hova akarod a pórázt csatlakoztatni? az övből vannak azért olcsóbbak is, ha nagyobb kutyád lenne (és esetleg hölgy vagy, szélesebb csípővel) akkor a beülős változatok még jobbak, hobbi szinten is. szerintem, én se vagyok profi.

dícsérni kell közben a kutyád, bíztatni, pláne ha szeretnéd, hogy húzzon (de akkor is, ha azt vérod el, hogy melletted kocogjon), kaját pl. nem adnék és a labdázás is nehézkes lenne futás közben.

2016. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szia! en rendszeresen futok a kutyammal, o egy vizsla-labi keverek, nagyon szereti! felszerelesrol: van egy hamunk, olyan, amit a szanhuzo kutyak hasznalnak, egy szanhuzo versenyen vettuk, es elegge jol szuperal mar tobb eve. a legjobb egy ilyen ham, de mivel kistestu a kutyad, ezert gondolom barmilyen mas megteszi, de a lenyeg, hogy a mellkasanal legyen szij, ugy kenyelmes futasnal. nem art, ha ez a szij parnazott.

poraz es ham: talan a Fressnapfban lehet venni egyutt a kettot, en egy eve vettem kb 8000 ftert, es most is azt haszalom. a poraz ugye rugos legyen, es en batran ajanom h szerezz be ovet is. nagyon zavaro, ha a kezedben kell vinni a porazt, sokkal kenyelmesebb ha a derekadon van, foleg ha a kutya elol van es huz. igazabol ha melletted fut, akkor zavaro az ov, mert az tartja a porazt es akkor a poraz a labadnal van, es lehet h beleakadsz. szoval ez a te kutyadtol fugg. (amugy a canicrossosoknal a kutya elol van, es huzza a gazdajat, es azert kell az ov, hogy ezt segitse, a sport szabalyzatanal is benne van talan, hogy a palya nagy reszen a kutyanak a gazda elott kell mennie.)

a hasitasi nem rossz otlet, de amugy nagyon zavaro tud lenni, foleg kezdoknel. ha a kutya mar a derekadra van kotve, akkor a kezedben elviheted a kulacsot, a lakaskulcsot meg a telefont elrakhatod ilyen karra teheto telefontokba, es meg van oldva a problema. foleg, ha kezdo vagy, akkor talan meg viz se nagyon kell, rovidtavon nem annyira fontos a vizfogyasztas. en hosszutavra amugy taskat szoktam vinni, de ezt mar kicsit profibb felszereles, viszont minden belefer.

jutalmazasrol annyit, en soha nem jutalmazok, neki ez alabol egy nagy orom, hogy futhat, szerintem folosleges. sok sikert! :)

2016. szept. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Rotival futkosok, (beszologatók -szatírok ellen tökéletes :D ) egyszerű láncnyakörv és bőrpóráz kombó,de a pórázt nem rakom fel csak ha jön valaki sétáló, kutyás ember,mivel leginkább olyan helyet keresek ahol nincs senki vagy csak elvétve.


Ha olyan helyen vagyok hogy állandóan jönnének akkor egyszerűen két karabineres pórázt raknék fel,aminek az egyik karabinerét ővre rakott fémkarikára csíptetném. Gumis meg flexi pórázt nem szeretem, a kutya nem tudja hogy meddig van az addig...A lényeg hogy a kutya tudja a póráz nélküli követést is ,láb mellett jövést ,és atombiztosan behívható legyen. Kis uszkárra könnyű fix textilpórázt használnék szintén övre rakva, a te esetedben a már meglévő övtáska pántjára szerelve a karikát.

Jutalom az nincs, boldog hogy futkoshat.Kölyökkutyát nagyon nem szabad terhelni amíg növésben van,szerintem max 2-3 km ami mehet laza iramban.

2016. szept. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

én egy border collieval és egy jack russellel futok :) megvan a komplett szerelés(beülős öv, rugós póráz, húzóhám). Tapasztalataim alapján, a kiskutya is igen meg tudja rángatni a hátadat, szóval előnyösebb az öv. a póráz kézben pedig felejtős, kivéve ha azt szeretnéd h melletted fusson. a gumis póráz tényleg sokat segít, viszont a hámot nem fogsz rá kapni. mi először megpróbáltunk csináltatni, egy olyan helyen ahol elég olcsó volt, viszont eléggé elszúrták a méreteket(nem hitték el h ilyen pici) és a javítás elég sok kívánnivalót hagyott maga után. majd az egyik versenyen a musher-nél rendeltünk neki egy hámot(ilyen picit nemhogy ő, de más se csinál) és az már jó lett :) de egy jó ideig mi is "sima" hámmal futottunk és már versenyen is láttam h valaki julius k9-es hámmal viszi a pici kutyáját. szóval ha nincs canicross hám, az még nem olyan gáz.


egyébként ez viszonylag ösztönös cselekvés a kutyáknak, szóval maga a futás a jutalom, nem kapnak utána semmi kaját vagy játékot. nekem a futások után csak arra van erőm, h odalihegjem nekik h "szuperek voltatok kutyák" és megpaskoljam az oldalukat :D

ha nem nagyon tanítottad még h csak a lábad mellett sétálhat és engeded h előre is menjen sétánál, nem lesz gáz a futásnál sem. Viszont ellenkező esetben egy nagy harc lesz megtanítani neki.

kb 5 km-t szoktunk futni és azt heti 3x és próbáljuk nem kocogósra venni a tempót.

az össz cuccom amit magammal viszek az egy telefon, a tokjában a személyi, lakcím kártya és két kakiszacsi. ezt a durván 30g-os csomagot a kezemben szoktam tartani. de van h kicsit több cucca megyek, akkor viszek egy futótáskát is.

2016. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
első vagyok: az utolsó jókat írt, de julius k9-hez ne kapj kedvet, nem futásra van tervezve, akadályozza a kutya mozgását rendesen, akkor már egy sima bélelt hám jobb.
2016. szept. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
le lehet pontozni, de a julius nem futóhám, a kutya vállát baromira akadályozza. felőlem futtathat benne bárki kutyát, de nem kéne. a legtöbb kutyán ráadásul rövidet látok, nem fekszik fel a hátára csak a vállára.... nem véletlenül találták ki a futóhámokat, már egy kocogó kutyának is kényelmesebb ;-)
2016. szept. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 SzMHZs ***** válasza:
100%

Nekem tőlük van az összes kutyás cuccom: [link]

Én csináltattam a két kutyámnak egy-egy futó/biciklis hámot, egy-egy rugalmas összekötőt, meg magamnak egy övet (sima verziót). Szerintem szuperek, jó áron dolgoznak, és kényelmesek a holmik, a kutyáim nyakörvei, sima pórázai is innen vannak :)

Mi is teljesen kezdők vagyunk, én felváltva viszem a kutyákat, heti négyszer. Mi úgy csináljuk, hogy futás, gyaloglás felváltva, növelve a futás idejét. Jutalmazni nem szoktam, amint szólok, hogy futás, tudják a dolgukat és mennek előre, csak a vége felé kocognak már mellettem, mikor kezdenek fáradni. Cuccot én nem szoktam vinni, csak a kulcsom van az övre akasztva, meg a telefonom a kezemben (egyelőre azon mérem a futás és séta idejét).

2016. szept. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nj keverék,póráz nélkül, homerseklettol függ a táv es tempó, van amikor csak 2x800m 800m/1:55 van amikor 1500m/4:00 ha hűvösebb az idő akkor akar 15km/1:05:00 , heti 3-5 futás. Futas közben mondom neki néha, hogy gyerünk meg ügyes vagy,futas végén nagy Simi es utána meg egy kis labdazas es megyünk haza.
2016. szept. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 22. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!