Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagyim kutyája fél tőlem és...

A nagyim kutyája fél tőlem és ugat is rám, pedig sosem bántottam, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Hónapokkal ezelőtt kapott egy kb. 4-5 éves kutyát, amelyik csak engem ugat, és egyedül tőlem fél. Már próbáltam neki enni adni, néha el is veszi a kezemből, de utána egyből rám ugat, illetve néha nekem is jön (nem félek tőle).

Tegnap a nagyi rátette a pórázt, odaadta nekem, és mintha elvágták volna, jött mellettem, hagyta hogy simogassam, evett a kezemből, de ahogy lekerült róla, egyből megugatott meg elfutott a kert legtávolabbibb részébe.

Mit csináljak vele hogy barátságosabb legyen és ne féljen tőlem? Tényleg csak velem csinálja ezt. Állítólag a hangom meg a testalkatom is hasonlít egy kicsit az előző gazdájára, aki olykor megverte. Ezzel lenne összefüggésben a dolog?



2016. szept. 19. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehetséges, mert a kutyákban a rossz élmények nagyon megmaradnak. Kérdezd meg a nagyidat is, hátha ő tud segíteni! Szerintem vidd el kutyasuliba, ott szakértők vannak, meg a kettesben töltött idő lehet hogy közelebb hoz titeket egymáshoz! Sok szerencsét! (Más ötletem sajnos nincs, remélem, hogy segíthettem!:))
2016. szept. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg figyelmen kívül hagyni, és megvárni, amíg ő akar nyitni feléd. Addig meg rá se nézz. A félénkebb kutyáknál nem mindig válik be, ha "rámászol", és haverkodni akarsz.
2016. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig egyáltalán nem is foglalkoztam vele, de így 4 hónap után nagyon megelégeltem, hogy addig ugat, amíg haza nem megyek (pedig a lakásban vagyok, ő meg az udvaron). Mindig minden egyes mozdulatommal engem figyel.
2016. szept. 19. 15:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Leírtad a megoldást: póráz.

Átmész a nagyidhoz, ő ráteszi a pórázt. Te fogod a kutyát és elmész vele egy kört sétálni (nem kell sokat, 5-10 percet vagy egy nagyobb kört a ház körül, közben hadd szaglásszon, pisiljen) és visszamentek. EGYÜTT mentek be a Nagyi+kutya területére, így már kevésbé leszel idegen számára. Elengeded, ha cirkuszol, újra áteszitek pórázra és akkor egy darabig vigyétek magatokkal pl. konyhába.


A kezdeti séta közben, meg ekkor is adhatsz neki kaját, lehetőleg valami jó finomat, így pozitív dolgokkal fog téged összekapcsolni.



Én ezt csinálnám :)


Enyém is cirkuszol, ha vendég jön, de ha együtt jövünk be a lakásba, mert pl. az utcán összetalálkozunk, akkor semmi problémája :)

2016. szept. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!