Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom hozzászoktatni...

Hogy tudom hozzászoktatni befogadott kutyámat a pórázhoz? Fél a póráztól mert az előző gazdái csúnyán megverték vele.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:

először csak lássa,utána szagoltasd meg vele,szépen lassan,ne hirtelen mozdulatokkal,utána hapedig úgy látod hogy nem annyira fél tőle , teddfel rá,


menjetek ki az utcára,és máris futhatsz utána :)



Kivolt az előző gazdája?Agyonkéne verni!

2010. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

meg kell tanítani neki hogy a póráz jó dolog.

ha már a látványa is felizgatja akkor ott kell elkezdeni. előveszed a pórázt odaviszed elé és közbe símogatod nyugtatgatod, jutalomfalatot adsz neki játszol vele. Szóval a póráz valami jót jelentsen. Ha megengedi hogy felrakd rá, akkor folyamatosan dícsérd, ne rángasd a pórázzal, ne akard hogy rögtön tökéletesen sétáljon vele, ha elege lesz csatold le róla és próbáld meg később.

Ha már eltűri magán és kimentek ne a pórázzal próbáld fékezni ha nekilendül, hanem beszélj hozzá, legyen jutalom falat vagy labda a kezedben, hogyha lát valami érdekeset azzal újra magadra terelhesd a figyelmét.

2010. ápr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lassan, fokozatosan szoktasd hozzá. Először csak vedd elő, jutifalat, mutasd meg neki,jutifalat, aztán közelebb és közelebb, mindig adj mellé vmi finomat (a kutya számára valami tényleg ízleteset). Mindig akkor emeld magasabbra a szintet, amikor látod, hogy már nyugodtan viseli az előzőt. Előbb-utóbb össze fogja kötni, hogy a póráz nagyon jó dolog. Aztán ha sikerül, feltenni rá, akkor se rögtön irány sétálni, hanem csak legyen rajta, szokja, hogy az tényleg nem bánt. Szóval türelmesen, pozitív megerősítéssel!
2010. ápr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az én örökbefogadott kölyökkutyám is félt eleinte.

a következőképpen csináltam:

- póráz felcsatol

- hátraléptem, de csak annyit, hogy éppen ne feszüljön és hívtam. ha jött, kapott jutalmat.

- ezt egész addig csináltam, míg vagy megunta és elkezdte rángatni a pórázt, vagy (jobbik eset) elfogyott a kaja.

- pár nap után jött utánam hívás nélkül.

- 2 hét után már előttem kocogott....

2010. ápr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!