Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők miért nem írnak ki...

Tenyésztők miért nem írnak ki árakat a kutyákhoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kutyát, de nincs kedvem végig hívni az összes kennelt, hogy bocsi, de mennyi nálatok egy hobbis kölyök...
2016. szept. 19. 23:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nem a pénz az első, csak nem mindegy, hogy 120 vagy 180 ezer forintokkal számoljak, mikor kutyust szeretnék venni...

Nem azért nem akarok mentetett, menhelyit mert sznob vagyok, hanem mert nekem egy fajtatiszta TK-s állat jobban tetszik, nekem egy ilyen kutya az álmom.


Nem a pénzről szól, már mindent betáraztam, a táptól kezdve a fekhelyig, csupán zavar, hogy erre is külön rá kell kérdezni, és ha mégis meg merném akkor én lennék a rossz.

2016. szept. 20. 15:19
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

ez a kérdés már bennem is sokszor felmerült :)

bár mi annó kb az első körben rákérdeztünk az árra mindenhol és meg is mondták:)

de most h lassan komolyabb célokra is szeretnék kiskutyát engem is elkezdett frusztrálni a gondolat, h úgy tervezem h max 200 lesz, viszont ne ezzel kezdjek és a végén majd közli h a duplája...


pár tenyésztő viszont direkt megmondja az árat, mert tudja, h úgysem fogják elvinni ennyiért a komolytalan érdeklődők.


viszont ez tényleg az a dolog, amit még talán az ismerőseidtől sem kérdezel meg, h ők mennyiért vették. de mondjuk ez kb az összes drágább dologra vonatkozik pl kocsi, tv, telefon

2016. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
32%

Mi tenyésztőtől vettük,számlával mindennel. 50.000 ft volt egy németjuhász kölyök,gondoltam máshol is annyi. Felhívtam még 2 kennelt,80.000 ft és 100.000 ft voltak a kutyáik és (szerintem) semmivel sem voltak szebbek. A tenyésztő akitől vettük,minden kutyáját láttuk,nagyon igényes körülmények között voltak tartva a kutyái. Közben kiderült,ő ismerte a 80.000 ft-os kutyák tenyésztőjét,aztmondta menjünk el a tanyája előtt és szűrjük le a kövrtkeztetést. Iszonyat ami ott volt. Csirke vér,toll,térdig érő fű,láncra vert kutyák. De számlás ő is.


Na ezek után aztmondom,nem biztos h a drágább tenyésztő a jobb. Ja és egyébként nekem spec nem mindegy h 100ezerért veszek kölyköt vagy 50ezerért.

2016. szept. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%

#12: Azert, mert attol, hogy te felkeszulsz a kutya erkeztere nem biztos, hogy te megfelelo gazda lennel a kutyanak amit o ad. Mivel nem csak az a celja, hogy eladja a kutyat, hanem az is, hogy az a joszag jo helyre keruljon (ettol kulonb a szaporitok 90%-tol). Ez nem szol masrol mint egy pici ismerkedesrol, informalodasrol, ha itt talalkoznak a ti elkepzeleseitek, minden tovabbi nelkul ra lehet terni az osszegre, amit ki kell csengetned. Ez max 2 db. Email, mar ne haragudj de ha ennyire sincs idod, akkor ott nem a tenyeszto keszulekeben van a hiba.


#14: Fentebb volt irva, vannak olyan kutyak akiket kivesznek a tenyesztesbol kulonbozo okok miatt, ilyenkor nem egyszer fel aron adjak oket, csak legyen neki is jo helye. Nincs ebben semmi tulmisztifikalt dolog.

2016. szept. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%

Ezért kell gyepmesteri telepes kutyát venni, azt jelképes áron kihozhatod (pár ezer forint) és nem kukacoskodnak (mint menhelyeken néha). :D


Szerintem hívj föl pár kennelt és nyugodtan kérdezz rá. Szépen elmondod, hogy hobbi célra keresel ilyen fajtájú kutyát, de érdekelne, anyagilag mennyivel kellene készülnöd, mert fogalmad sincs, milyen árban mozog egy ilyen kutya. Ha értelmesen, udvariasan adod elő magad, akkor miért ne mondana árat?

Ha meg kukacoskodik meg okoskodik, akkor elköszönsz.

2016. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
69%

én sem adnám a kutyámat olyannak, aki pár kérdést is lusta feltenni...

nem kötelező megvenni a kutyát, ha nem tetszik az ára. én nagyon sok tenyésztővel beszéltem, mindig elmondtam, hogy mire szeretném a kölyköt, mit tudnék neki nyújtani. és az árra is rákérdeztem egy levélben (nem ez volt az első mondat persze), mind válaszolt. és volt olyan, hogy olyan árat mondott nekem, amit most nem tudok megfizetni, nekem is van egy keretem. megköszöntem az idejét és kész. érdeklődtem, válaszokat kaptam, nem haltam bele.

2016. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
23%
A táp betárazásával az a baj,vam, hogy a kutya nem lesz hajlandó megenni. A milyenk az 5.nap is elkerülte...már szemmel látható volt, hogy fogyott a kutya...akkor kapott mást. A másik a vasszöget is megeszi. Azonos fajtájú, egy tenyészetből, jellemben nagyon különbözőek.
2016. szept. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
23%
Ez a téma mindig felidegesít, olyanokat olvastam már itt, hogy előre rettegek, mi lesz, amikor mittudomén 5 év múlva (remélem, legalább annyi lesz) keresgélem a kutyám utódját. Mennyire vicces lesz mar, amikor majd elmegyek 300 kilométerre "ismerkedni a tenyésztővel", talán a második látogatáson már megkérdezhetem az árat, hogy aztán ott derüljön ki, hogy háromezer euro egy kutya :) Nekem is az a gyanúm, hogy az adóhivataltól való rettegés motiválhatja inkább ezeket az embereket a saját és az ügyfelek idejének rablására és nem mindenféle magasztos célok.
2016. szept. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Aki még tenyésztőként nem adott el kölyök kutyát, annak elképzelése sem lehet, hogy mi minden van abban a kutyában. Én csak az apa kiválasztásával hónapokat töltöttem el. Azt sem tudja az ember elképzelni, mekkora szomorúság, ha valamelyik kölyök nem megfelelő gazdához kerül, és nem tehet az ember ellene semmit már. Ezért próbálnak a tenyésztők mindenféle szűrést kitalálni, pl az árral kapcsolatban. Ezért is érzékenyek arra, ha valaki ez iránt érdeklődik elsőként. + még amiket írtak: az ár lehet alom és kölyök függő, és függ a tartási céltól. Én még olyanról nem hallottam, hogy az árat ne lehetne mailen keresztül megtudni, de az biztos, hogy ha már az első megkereső mailben erről érdeklődsz, akkor a tenyésztő felkiáltójeles listájába kerülsz. De a második mailben már szerintem nem gáz az árról érdeklődni, annak meg nem is adnék kutyát, aki 2 mailt nem képes erre szánni. Nem kell szóvirágokkal tarkított kisregényt írni.
2016. szept. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!