Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a jó megoldás egy kutyákkal...

Mi a jó megoldás egy kutyákkal szemben agresszív kutya sétáltatására?

Figyelt kérdés

Rövid pórázon, fixen fogva. Tehát ha nem megy a közvetlen közelébe kutya, nincs gond.

Viszont. Sok a szabadon sétáltatott illetve "önsétáltató" kutya. Na ha ez kistestű, és nincs a kutyán szájkosár, akkor csúnyán megtépi, hiába van rövid pórázon. Ha van rajta szájkosár, akkor a nagyobb kutyák tudják csúnyán megtépni, hisz nem tudja megvédeni magát.


A kutyasuli nem opció, és az sok idő. Addig is sétáltatni kell, amíg megtanul együtt élni más kutyákkal.

Szóval szájkosárral, vagy anélkül?


Eddig nem volt példa "komoly" verekedésre, de jobb felkészülni.


2016. szept. 20. 09:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Még talán egy olyan szájkosár ami könnyen kicsatolható jó opció lehet,hogy ha látod nagytestűek vannak gyorsan leveszed a kutyáról.


Gázsprayt én is javaslom.


Viszont mindenképpen szájkosaras sétáltatás a biztonságosabb. Igen,sajnos sok a neveletlen kistestű akik szabadon vannak,de azért nem lenne jó ha megölne egy másik kutyát,főleg,hogy a gyereked ezt végig nézné.


Szóval jobb a biztonságos szájkosár :)

2016. szept. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Szájkosarat megvettem (fémet), teszteltük is. Magáról nem tudja levenni, de ha akarom, át tudom húzni a fején, így vész esetén le tudom venni róla.


Mivel sötét színű a kutya, így messziről feltűnő, hogy szájkosara van, és aki szabadon sétáltatott, az is megkötötte a kutyáját.

SZóval eddig siker. Remélem később sem lesz gond.



Már csak a kullancsokkal kell "megküzdenem".

2016. szept. 26. 14:01
 23/23 anonim ***** válasza:
Meg a kutyád agresszivitásával ;)
2016. szept. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!