Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajtát válasszak?...

Milyen kutya fajtát válasszak? (Szerintetek)

Figyelt kérdés

Közepes méretűt választanák de a méret nem igazán fontos.

Aktív, sportos életet élek (túrázok, futok)

Olyan örző-védőt szeretnék ami a családomat nem támadja (köztük:7, 11 és 15 éves gyerekek, férj, anya, apa, testvér és családja férjem testvére, 1 macska és egy szamojéd) meg.

Napi 9-17 órám lenne rá tehát a szörzete mindegy.

Lenne elég pénzem (étel-ital, sampon, talán kutya suli)


Szerintetek mit válasszak?

A válaszokat előre is köszi.:-D



2016. szept. 20. 17:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam ezekre: Csivava, papillon, yorki, Kínai kopasz kutya, Máltai selyemszőrű, westie, boston terrier, Tacskó, Mopsz, palotapincsi, pincser, jack russel terrier, beagle, coccer spániel, wels springers spániel, husky, ír szetter, ír terrier, mudi, pitbull, border collie, vizsla, dalmata, whippet, golden retriver, doberman.
2016. szept. 20. 17:57
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Golden retriever vagy labrador?
2016. szept. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Gondoltam ezekre: Csivava, papillon, yorki, Kínai kopasz kutya, Máltai selyemszőrű, westie, boston terrier, Tacskó, Mopsz, palotapincsi, pincser, jack russel terrier, beagle, coccer spániel, wels springers spániel"


Ezek közül egyik se fog megvédeni :D. A mudi középtermetű nevelhető ŐV-zhető kutya. Ideális lenne számotokra.

2016. szept. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Golden retrivert fentebb írtam egyébként a labrador rretrivert kifelejtettem.
2016. szept. 20. 18:09
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Döntsd el, hogy mit akarsz.


A csivava, papillon, máltai stb. kapásból nem őrzőkutya. Maximum jelzőkutya, ugat ha valamit hall (erről pedig neked kell leszoktatni - jó, ha ugat ha valaki épp bemászik az ablakon, de amikor Piri néni már két órája veri a szőnyeget az udvaron, és Gézáék tévét szerelnek, akkor azt nem feltétlenül kellene végigugatnia) de őrzőkutya... még a legcsenevészebb "rabló" is felrúgja.


Egy normális idegzetű kutya alapból nem támadja a családot. Ha normálisan foglalkoznak vele, akkor másokat sem. Mert oké, hogy házőrző, de azért a járókelők karját nem kéne leharapni. A macskakergetésről le lehet szoktatni (kutyasuli!)

Egy csivava és egy ír szetter között égbekiáltó különbség van, döntsd el hogy melyik lenne jó. Lehetőleg olyat válassz, ami "illik" a szamojéd igényeihez.

Lenne elég pénzed? Ez mennyi? Ha kutya fajtát akarsz (erről szól a kérdés) akkor 100.000-nél kezdődik egy "Fajta" (mert fajtatiszta, szaporítótól NEM vásárolunk) plusz havonta kaja, oltások, felszerelés (nyakörv, póráz, tál, fekhely...) és állatorvosra félretett pénz, ha valami hirtelen baj történne (baleset, betegség)


Amúgy meg véleményem szerint úgy jársz a legjobban, ha a családdal beballagtok egy menhelyre, és ott elmondjátok ugyanezeket a paramétereket az ott dolgozóknak, biztos akad ott egy ebbentyű akivel első látásra szerelembe estek.

2016. szept. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nekem elég az is ha ugat (az örző-védőt elszúrtam).

Igen lenne pénzem és az hogy ezeket a kutyákat írtam fel az azért van mert ezek a kedvenceim és mert szerintem napi minimum 9 óra törődés benne heti egy 6 órás túra, napi egy 2 órás futás, 2 db 1 órás séta, 3 db 30 perces séta foglalkozásnak minősül. Amúgy attól még hogy ezeket a fajtákat írtam akármilyen másik fajtát ajánlhattok.

A menhelyes ötlet nem is rossz.

2016. szept. 20. 18:22
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

A border collie-ról tudok írni véleményt, a páromnak az van. Én gyerek mellé annyira nem venném (ha mégis akkor egy idősebb 3-5 év körülit), mert ugrálós kutyafajta, főleg kiskorában, próbálta a párom nevelni, más kutyatartóktól is kért tanácsot, de hiába, ahogy láttam másnál ilyen kutyát azok is eléggé ugrálósak, aktívak voltak. Ráadásul kb. 1,5 éves koráig csattogott a fogával, főleg idegenek ruhájába játékosan belekapott, de előfordult, hogy a körülötte élőkkel (család) is ezt csinálta (persze ő csak játszani akart, de idegenekre ijesztően hatott). Már 3,5 éves, kicsit lenyugodott, a fogcsattogtatásról és ruhaharapdálásról sikerült leszoktatni, de forgalmasabb utcán nem lehet póráz nélkül sétáltatni, mert pórázzal is az autók után ugrik, kergetni akarja őket, lévén, hogy egy pásztorkutya.

Összességében tehát nagyon aktív, napi 1-2 óra séta, labdázás, szaladgálás kevés neki, de nyáron egy órás biciklizést (gyors tempóban) sem igazán fárasztotta ki, ilyen szempontból viszont ajánlott lenne neked, ha aktív életet élsz.


A kisebb kutyákat szintén nem ajánlanám, nem védenek meg. Nekünk régebben volt egy palotapincsink, jelenleg egy yorki van, utóbbi ugyan belekap az idegenek lábába és megugatja, de nem tudom elképzelni róla, hogy komolyabban megvédjen. Ráadásul ezek a kutyák nem igazán bírják az aktív életet, kiskorukban kisebb sétákat lehetett csak velük tenni, mert lefeküdtek útközben és kézben kellett hazahozni.


Kiskoromban volt egy berni pásztor kutyánk, én ezt a fajtát ajánlanám neked. Gyerekként nagyon jól eljátszottam vele, nagyon barátságos volt már kiskorától kezdve, de nagyon jó házőrző is volt, mert már a mérete miatt is féltek tőle. Ezen kívül aktív, lehetett vele futni, sétálni, játszani, stb. Szóval szerintem ő az ideális kutyafajta főleg ha gyerekek vannak a közelben.

2016. szept. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja és persze a törődésbe a megfelelő étel-ital, a sok simizés és a kellő mennyiségű mosdatás meg minden egyéb is beleszámít.
2016. szept. 20. 18:25
 9/13 anonim ***** válasza:

Amstaff? :)

Kevés náluk családbarátabb ebet ismerek :D

2016. szept. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Csivava, papillon, yorki, Kínai kopasz kutya, Máltai selyemszőrű, westie, boston terrier, Tacskó, Mopsz, palotapincsi, pincser, jack russel terrier, beagle, coccer spániel, wels springers spániel, husky, ír szetter, ír terrier, mudi, pitbull, border collie, vizsla, dalmata, whippet, golden retriver, doberman." - hát ez elég tág felsorolás.

Amit ezekből NEM javaslok: dobermann, husky, border collie, mopsz, palotapincsi (azaz pekingi palotakutya), boston terrier.

Nem túl sportos a máltai és a pappilon, csivava sem, sőt a hosszabb túrákra, futásra én a yorkiet sem ajánlanám.

Jó választás lehet a vizsla, a szetterek, mudi, golden, terrierek.

Rövid szőrű kutyát és/vagy kistestű csak lakásba, azaz kinti-benti tartással, szabad bejárással a házba.

Mivel nincs egy kimondott fajta, amiért odavagy, sőt elég sokféle kutya tetszik, ajánlanám, hogy előbb nézz körül néhány menhelyen. Szerintem fogsz találni megfelelő, szimpatikus kutyust (plusz annak a kutyának megváltoztatod és jobbá teszed az életét).

Ha mégsem találsz (amit kétlek), akkor még mindig körülnézhetsz a tenyésztők között.

2016. szept. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!