Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam pórázhoz az...

Hogy szoktassam pórázhoz az idős, félős kutyát?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim kutyája már közel 10 éves, kiskorában került ide. Közepes testméretű. Az utóbbi időben kezdtem vele foglalkozni, addig a kajáltatáson kívül nem nagyon vette kezelésbe senki. Fél az idegenektől, meg amúgy az emberektől is. Kutyasuliba meg hasonlóba nincs időm és lehetőségem vinni, mostanában elviszem sétálni meg futni, amit nagyon szeret, úgyhogy sikerült a bizalmába férkőzni, olykor egy-egy nap, ha vele vagyok 1-2 órát, akkor sikerül még játszadozni is vele, pacsizik, harapdálja a kezemet, stb. De a másnap mintha egy új kezdet lenne, a simogatást kb megengedi, de az azelőtt napi viszony már messze nincs meg. Szóval mit csináljak vele, hogy viszonyuljak felé, ha el akarom érni, hogy nyakörvet és pórázt tudjak feltenni rá. Ja, és csak hétvégenként tudok vele foglalkozni, mert hétköznapokon nem vagyok otthon. Bocs a hosszú kifejtésért, de részletesen akarom ismertetni a dolgot.

2016. szept. 21. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak hétvégén tudsz foglalkozni vele, akkor nem igazán fogsz tudni változást elérni nála. Amúgy engedi, hogy rárakd a nyakörvet, vagy az sem megy?
2016. szept. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még nem próbáltam... Most hétvégén tervezem először
2016. szept. 21. 15:07
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Fogd a kezedbe a pórázt és a nyakörvet. Játsz vele, simogasd. Ha már bízik benned, óvatosan tedd rá. Még ne vidd ki az utcára, csak sokk lesz neki, utána az életben nem teszed rá a nyakörvet. Csalogasd magadhoz kajával, dicsérettel. Legyen az egy játék, hogy ha veled jön, kap kaját. Gyakran változtass irányt, ő meg mindig kövessen. Amikor ez már jól megy, pár alkalom után vidd ki az utcára. Legyél gyengéd, de határozott.
2016. szept. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a hasznos tippeket. Hamarosan főpróba :)
2016. szept. 21. 18:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg annyira félős, első nekifutásra még csak rá sem tenném a nyakörvet. Babrálsz a nyakánál, falat. Előveszed a nyakörvet, ránéz, falat, közelebb megy, falat, megszaglássza falat, hozzáérsz vele a nyakához, falat, rárakod a nyakára, falat, rajta hagyod néhány másodpercre falat, babrálsz vele, falat, összezárod, rengeteg falat stb. Póráz dettó. Próbálj meg egy nagyon jól "jövedelmező" játékot csinálni az egészből, aztán ha már tudja, hogy sem a nyakörv, sem a póráz nem eszi meg, sőt, nagyon jó dolog, ha rajta van, folyamatosan elhagyhatod a jutalomfalatot.


A félősség kezelésére is van egy játék, úgy hívják "nézd meg!" játék, a "szabályait" már jó néhányszor leírtam itt, légyszíves keress rá.

2016. szept. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. szept. 21. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!