Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vakarózik a kutyám?

Vakarózik a kutyám?

Figyelt kérdés

Szuka németjuhász kutyám 1 hónapja vakarózik. 6 hónapos. Első körben azthittem bolhás,ezért neostomosanban lefürdettem,majd 1 hét múlva megismételtem,hozzáteszem,1 db bolhát sem találtam benne a fürdetések előtt sem.


Majd tovább vakarózott,amikor már arra gondoltam h kell 1-2 hét regenerálódás a bőrének a neostomosan után.

Ez letelt és tegnap és ma már pirosra vakarta a hasát. Hívtam az állatorvost,aki aztmondta ,nem tudja mitől lehet(???),de menjek be a másik városban lévő állatorvoshoz a kutyával.


Péntekig nincs kocsim,nem tudom bevinni,viszont egész délelőtt a netet bújtam. 8 féle oka lehet a viszketésnek,melyeknek 80%-ának a neostomosan a gyógyírja.


Permetezzem le újra?

Illetve 250mg-os semicillint ha adok neki,rosszat teszek?


Rühösség sztem kizárva,mert van mellette egy másik kutya is,folyton játszanak,de neki kutya baja,nem vakarózik.


Még csak 1x adtam kutyának semiccillint,mikor elkapta a parvot és a dokik is aztmondták megfog dögleni,de sztem a gyógyszer hozta vissza. Azóta 5 éves. Mit gondoltok?


2016. szept. 21. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd orvoshoz, ne öngyógyítással próbálkozz, mert lehet csak rontasz a helyzeten.


Ha a neostomosan után is ugyanúgy vakarózott, akkor miért gondolod, hogy most jót tesz ha lepermetezed??

2016. szept. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel eteted?
2016. szept. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Brit premium tápot eszik javarészt.
2016. szept. 21. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Meglehet, allergiás valamire. Lehet étel, de pollenallergia is. Az én kutyám is heves vakarózásba, illetve önrágásba kezd ilyentájt, most lesz vége a pollenszezonnak. Sajnos, egyre több kutya érzékeny erre. Ezt allergia samponos fürdetéssel, antihisztimaninnal lehet (tünetileg) kezelni.
2016. szept. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is az allergiára tippelnék, az az egyik leggyakoribb oka a vakarózásnak. Vidd dokihoz, addig meg ne gyógyszerezgesd találomra.
2016. szept. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oke,koszi szepen :)
2016. szept. 21. 17:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is allergiára tippelnék, főleg, ha kifejezetten a hasát vakarja. Állatorvos, blindre ne kezeld semmivel.


Mellesleg, a rühösség nincs kizárva attól, hogy van mellette másik kutya, mivel 1) a rühatkák minden kutya bőrében élnek, a makk egészségesében is 2) csak akkor van baj, azaz jön létre a betegség, ha az atkák valami miatt elszaporodnak és ennek legtöbbször oka a kutya gyengébb immunrendszere, ezért van, hogy ma már a rühösséget konkrét parazitaellenes szerek mellett immunerősítést alkalmazva kezelik. Persze, nem hinném, hogy a ti esetetekben rühösségről lenne szó, ahogy leírod a tüneteket, szóval ezt az utóbbit csak ismeretterjesztésként írtam.

2016. szept. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!