Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bull típusú terrierek közül...

Bull típusú terrierek közül melyik a legkönnyebb eset? Illetve ezek a kutyák mennyire ragaszkodóak?

Figyelt kérdés
Köszönöm! :)

2016. szept. 21. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Annyira ragaszkodóak, hogy le se tudod őket vakarni magadról :)

Talán a staffbull a legproblémamentesebb, de sok múlik magán az egyeden is, minden fajtából vannak cuki kenyérre kenhető darabok (már a maguk módján persze, a következetes nevelés mindegyiküknél alapfeltétel).

2016. szept. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Idegenekkel hogy viselkednek általában? Mert én jobb szeretem, ha egy kutya tartózkodó vagy legalább semleges.
2016. szept. 21. 20:17
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Hát azt buktad :) Ezek általában mindenkinek a nyakába ugranak.

De én is ilyen vagyok alapvetően, hogy nekem egy kutya ne szeressen mindenkit, viszont a pitem a kitörő nyakbaugrálós-szétnyalós lelkesedés mellett amúgy szarik mindenki más kéréseire, konkrétan az egész testét csóválva boldogan nem csinál meg senkinek semmit, és az isten nem tarthatja ott másnál, ha elindulok (néha még én sem :D). Ezt is meg lehet szokni :) Kedvel másokat, meg elszórakozik velük, de annyira más minőségű a kapcsolata velem, hogy eszembe nem jut "féltékenykedni". Az ilyen kutyák tiszteletét ki kell érdemelni, és ha az megvan, akkor olyan társat kapsz, hogy kívánni se lehet jobbat.

2016. szept. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Apámnak volt ilyen kutyája. Bárki ellophatta volna, a kutyákat viszont meg akarta ölni. Nem lehetett vele nyugodtan kirándulni. Egy darabig normálisan elvolt, játszott, aztán átkattant és ráfogott a másikra ... Néha még akkor is, amikor játékban pont alatta volt megadóan a másik kutya. Én nem javaslom.

Ha rövidszőrű, könnyen nevelhető és izmos kutya kell, akkor már inkább bullmasztiff. Nekünk az van, ő teljesen jófej kutya és ragaszkodik is. A házat is őrzi.

2016. szept. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Kutyaiskolában is ha valami balhé volt, 10-ből 9 esetben egy bull típusú ment neki valamelyik kutyának. Ja és ... Nem Tükör suli, inkább ilyen jutalomfalatos-pórázrángatós hobbi suli. Staffordshire bullterrierrel kiállításról van tapasztalatom, ott a mellettük elsétáló rájuk se figyelő kutyának akartak nekiugrani minden előjel nélkül. Nem érték el, mivel nem is volt hozzájuk közel... Ezeket arra tenyésztették ki, hogy megöljék a másik kutyát, nem arra, hogy a gazdi cukimukija legyen a városban.
2016. szept. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Én sok bullmastiff között voltam, abszolút problémamentesek, ha leszámítjuk azt az 1 liter nyálat amit előszeretettel kennek bele a ruhádba. :D igazi borjú mindegyik, nagyon kedvesek. Viszont határozott gazdi és kutyasuli sem árt ha nem akarod, hogy séta közben vègighúzzon az aszfalton.
2016. szept. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ui.: igaz nem terrier, de egy gondolkodást megér, mert sztem nagyon jó fejek. :)
2016. szept. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A viselkedésük neveléssel és megfelelő típusú lefárasztással nem lesz gázos, de ezt sok gazda (és valószínűleg sok tenyésztő) nem tudja, vagy nem akarja elfogadni. Küzdésre lettek kitenyésztve, szóval meg kell nekik adni rá a lehetőséget más módokon, plusz közölni kell velük egyértelműen, hogy a gyökérkedést semmilyen formában nem toleráljuk, és akkor nem fogják piszkálni a többi kutyát.

A mi sulinkban nincs is igazán gond a bull típusúakkal, pedig elég sok van belőlük. Akik ovis koruktól hozzánk járnak, azok legrosszabb esetben is csak tahók, és néha el kell kapni a grabancukat, de egyáltalán nem veszélyesek. A legtöbbjükből kamaszkorban előjön a keménykedhetnék, de ha akkor le van kezelve ez a dolog, akkor nem eszkalálódik odáig, hogy félteni kelljen tőlük a többi kutyát.

Melós a nevelésük, ez tény, és nem lehet úgy tenni, mintha ők pusztán a szeretgetéstől cukipofák lennének, meg attól, hogy mindenfajta vadulást tiltunk nekik. Épp ellenkezőleg: meg kell nekik mutatni, hogy mikor vaduljanak, rácuppantani őket olyan játékra, ahol kiélhetik magukat, és nagyon keményen lefegyelmezni, ha másik kutyával is ezt akarják csinálni. Ugyanúgy, ahogy minden más fajtának is lehetőséget kell adni az ösztönei kiélésére: a német juhász dolgozzon, a husky fusson, a bull meg őrjöngjön. Csak ne a saját kedve szerint, hanem irányítottan, biztonságosan. Onnantól kezdve el lehet várni tőlük a civilizált viselkedést.

2016. szept. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos erre a fajta szerelmesei közül kevés ember alkalmas. A legtöbben pont azt élvezik, hogy átmennek előlük az utca másik oldalára. Meg lehet velük feszíteni, mindenféle nadrágbeli hiányosságokat pótolni ... :/
2016. szept. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő szakértelemmel,tapasztalattal,foglalkozással és elkötelezettséggel problémamentes kutyát lehet nevelni belőlük is mint más kutyából is. Nyilván máshogy kell kezelni egy terriert, mint egy vizslát, vagy egy németjuhász, másra lettek létrehozva. Az más kérdés,hogy sajnos ilyen kutyák 80%ban pont idióta emberek kezében vannak, amiből az következik,hogy a kutya is... A ragaszkodás meg nagyon függ attól, hogy mennyit és milyen minőségben foglalkoznak vele. Nekem volt Jagdom, aminél sokkal könnyebb egy átlag bulltíp. terriert nevelni(nyilván őket nehezebb pórázon megtartani, de mozgásigényileg nem nehezebb velük,sőt) . Tapasztalataim szerint a Staffbull a leglájtosabb, de az Amstaff is sokkal lightosabb mint a Pit. DE mindegyek ilyen fajta imádja az embereket.
2016. okt. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!