Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt mudi gazdik?...

Vannak itt mudi gazdik? Tudnátok mesélni kicsit a kutyátokról?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Nemrég találtam rá erre a csodás magyar fajtára. Sokat olvastam róla neten, illetve néhány könyvben is, de mégis érdekelne milyen is egy mudival élni. Szóval nagyjából összeszedtem a kérdéseimet, akinek van kedve és ideje válaszolni, nagyon köszönöm.


1. Idegenekkel hogyan viselkedik?


2. Házőrzésre alkalmas? Mármint támadna is a területén belül vagy csak ugat?


3. Mennyire ragaszkodó? egygazdás?


4. Mennyit foglalkoztok, mozogtok vele naponta? Mit csináltok, mit szeret játszani stb.


5. Tényleg annyira intelligens, mint írják?


6. Szőre mennyi ápolást igényel?


7. Mennyire egészséges, ellenálló? Volt már valami komolyabb baja?


8. Inkább érzékeny lelkű vagy domináns?


9. Más állatokhoz hogy viszonyul? Akár másik kutya, macska, rágcsáló stb.


Nagyon szépen köszönöm! :)



2016. szept. 21. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Bizalmatlan, de nem félénk és ha látja hogy valakivel mi kedvesek vagyunk, akkor ő is az. Pl megtanulta, hogy ha valakinek sziával köszönünk, akkor vele jófejnek kell lenni és rögtön négy oda simiért. De egyedenként eltér, hogy hogyan viszonyul az idegenekhez. Szocializálni kell nagyon komolyan.


2. Egyedfüggő, de azért nem egy kuvasz. A miénk biztosan nem támadna.


3. Nagyon. :)


4. Kb 2 órát.


5. Még annál is intelligensebb. :)


6. A szakirodalom szerint hetente egyszer kell átfésülni. Na nem tudom, a szakirodalom ezt honnan vette, mert tapasztalatom szerint bőven elég 3-4 havonta fésülni. Pedig mi kiállításra is jártunk.


7. Nagyon egészséges, csak balesetek miatt vittük dokihoz.


8. Mindkettő egyszerre, emiatt kihívás lehet a nevelése, főleg kezdőknek.


9. Kutyákat max megtűri maga mellett, a macskákat szereti, rágcsálók zsákmány és irtja őket az udvarban. A deguk sincsenek biztonságban tőle, ezért nem engedjük a közelükbe felügyelet nélkül.

2016. szept. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2 mudim van

1. Az egyik imád mindenkit (ez a ritkább), a másik csak azt akivel mi is kedvesek vagyunk (illetve van néhány ember, aki alapból szimpatikus neki)

2. Valamennyire. Nagyon meggyőzően ugatnak, de nem hiszem hogy megharapnák a betörőt (azt el tudom képzelni hogy megcsipkedik)

3. Nagyon ragaszkodó, de nem egygazdás egyik sem

4. Amennyit időm engedi, jól alkalmazkodnak a gazdához. Az egyik jobban szereti az engedelmes feladatokat, a másik inkább a lendületes sportokat szereti.

5. Tényleg.

6. Semennyit. Én félévente vedléskor fésülöm őket, sose volt gubanc a szőrükben.

7. Eléggé, még nem volt.

8. Mindkettő. Ezért nehéz a fajta kezdőknek.

9. Amit mi vagy a család tart azzal közömbösek. Ha beengedek idegen kutyát a házba, azzal kedvesek. Viszont az összes többi nem mudi kutyát legfeljebb elviselik (kivétel néhány, valamiért szimpatikus egyed, amit tiszteletbeli mudinak fogadtak).

2016. szept. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Nem kedveli őket, kivéve ha leültettem, s én hívtam be az udvarba. De aki csak feljebb emelte a hangját arra előszőr rá morgott. (Legalábbis az én kicsim)

2.Ugat és morog, kivéve ha veszélyben érzi gazdáját, vagy gazdáit.

3.Egy gazdás. Rettenetesen ragaszkodó fajta.

4. Hát volt egy kötele, amit lopott valahonnan. Tényleg nem tudom honnan. Azzal játszottunk 1 órát, meg 2-t sétáltunk. Annyira imádta a vizet, hogy sokszor fröcsköltem vele, s akkor futott, ugrált, stb. Nyaranta még néha slagot szoktuk rátenni az 1000 l-és tartályunkra s onnan szoktuk engedni a vizet, s azt kergette😅.

5.Ő a legtökéletesebb kutya. Hamar tanul, s

6. Én heti egyszer fésültem, miután kifaradtunk, s az volt szamunkra a hetvégi pihenés, meg a mesenézés utána.

7.Kiváló az egészsége. Sajnos kicsimet megmérgezték, 2 órán keresztül úgy ment mint a részegemberek az utcán, s másnap már rohangált. (Én addig hivogattam az összes állatorvost, akinek megtaláltam a telefonszámát a neten.) Semmi gondja nem volt.

8. Rettenetesen érzékeny volt velem szemben, viszont a családtöbbi tagját ledominálta.

9. Más kutyákkal, macskákkal, tyúkokkal, minden haszon állattal elvan, ha megfelelően van szocializálva. Viszont a rágcsálókat írtja.


Szóval ugyan az, mint amit mások is leírtak.

Tudom, hogy régebbi ez a kérdés, s meg szeretném kérdezni, hogy sikerült kutyust venned?

2022. febr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!