Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Esélytelen ez a kutya?

Esélytelen ez a kutya?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves ivaros kan, 20 kiló körüli, elhízott, hosszú hátú, de nem kurtalábú, valami tacskó és nagyobb kopó-féle szerelemgyereke lehet. Fekete színű, pofáján és a mancsain van egy kis barnás elszíneződés. Neveletlen, húzza a pórázt, kötekedik és verekszik a kutyákkal. Szegény allergiás mindenféle pollenre, emésztési problémái is vannak, tápból is csak speciálisat ehet. Rokonom agresszív és alkoholista élettársa miatt veszélyben van ez a kutya. Saját kutyám mellé nem tudok egy ilyen esetet bevállalni. Viszont nagyon felmerült, hogy elaltassák a bőrbetegségére hivatkozva ... Megpróbálok új gazdit találni a kutyunak, de eddig nem tobzódnak a jelentkezők. :( Mire számíthatok?

2016. szept. 21. 21:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Küllemre sajnos nem egy nyerő alkat, bár szerintem aranyos pofija van. Kicsit őszül is. Azért részleteztem ennyire, mert a külsejébe nem valószínű, hogy bele fognak szeretni. :(
2016. szept. 21. 21:31
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Facebook csoportokban próbáld meg, boltkórosok, Pesten hallottam, Nyíregyházán hallottam ilyenek, a lényeg hogy sok tagja legyen. Esetleg kéz a mancsértnak is írhatnál, ők nem nagyon szoktak elutasítani senkit, főleg ha képben van az altatás.
2016. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Állatvédő szervezeteknél próbálkozz, simán lehet esélye, ha be tudják vállalni valahol, vagy legalább elkezdik hirdetni, és addig a gazdánál maradhat.
2016. szept. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ez a hét van neki, aztán a gazdinak vissza kell mennie dolgozni és az a szemétláda kárt tehet benne, amíg nincs otthon. Lehet tudok neki szerezni egy helyet, de ott kennelben lenne (eddig lakásban élt). A többi kutya miatt kiengedni nem tudják, de legalább élhet, még ha rácsok között is. De még nem mondták biztosra, hogy mehet oda ... :(

2016. szept. 21. 23:23
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos elég esélytelen.

Nekem is ilyen kutyám van gyepmesteri telepről (hosszú hát, rövid lábak, fekete szín, csúnya nézés...), gondozó örült, hogy ilyet vittem ki, mondta is hogy ez bizony a totál esélytelen kategória (ennél csak a nagytestű, fekete kutyák esélyei rosszabbak..). Ha kicsit megnevelnétek, sokkal jobb esélyekkel indulna. Átmenetileg nem tudnád magadhoz venni?

2016. szept. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha határozott emberrel áll szemben, akkor már nem olyan nagy az arca. Ha én ott vagyok, akkor nem mer felugrálni a többiekre sem, mert mindig rászóltam érte és a nyakörvénél fogva kivezettem a szobából. Végülis nevelhető... de új embereknél mindig bepróbálkozik valamivel. Haza nem tudom hozni, mert nem tudom biztonságosan elzárni a saját kutyámtól.
2016. szept. 22. 12:43
 7/8 anonim válasza:
És összebarátkoztatni nem tudod őket? Azért gondolom,mert azt írtad h rád hallgat.
2016. szept. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem mertem volna őket kettesben hagyni, amíg dolgozok. Kötekedő természetű volt, ha nem volt mellette senki, akkor főleg a saját feje után ment.

Ma elaltatták. Én mentem el értük kocsival, rémes volt. :( Megkérdeztem azért az orvost négyszemközt, hogy tényleg menthetetlen volt-e. Kiderült, hogy már egy kisautó árát otthagyták, de egyik gyógyszer sem vált be, véresre rágta magát. Én még nem adtam volna fel így sem, de végülis megértem ebben a helyzetben... Köszi a segítséget mindenkinek!

2016. szept. 23. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!