Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell a kutyának kennel vagy nem?

Kell a kutyának kennel vagy nem?

Figyelt kérdés

Kertes házban élünk, így tehát szabadon járkálhat az udvaron, sosem volt még bezárva, igazából nincs is neki kennele, csak a fedett garázsban egy háza. A gond viszont, hogy éjjel nekiáll ásni, biztos, hogy érez valamit a föld alatt, mert ok nélkül sosem ás, csak így reggelre arra ébredünk, hogy pár négyzetméternyi fű hiányzik..

Most ezen megy a vita, hogy bezárjuk-e valahova, a család egyik fele szerint ahol kutya van, ott ezzel jár a kert, a többiek szerint azért csak jó lenne neki egy hely, ahol alszik. Viszont így meg kikerülne a ház a fedett területről, ami megint csak nem lenne jó.:(

(Ja és természetesen csak éjjelre lenne bezárva, mivel nappal nem rongál.)

Szerintetek jó, ha egy kutyának van ilyen helye, vagy felesleges, mert akkor meg onnan ásná ki magát?

(Sétálni minden nap hordom, ezalatt fut, játszik más kutyákkal, így nem a lefárasztás a gond, ilyen válaszokat nem kérek, köszönöm.)



2016. szept. 22. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Kérdés, hogy titeket zavar-e, hogy ás? Mert ha nem, akkor nincs értelme bezárni, de ha zavar, akkor nyugodtan zárjátok be éjszakára.
2016. szept. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ez a baj, hogy a család 2 felé húz.

Pl engem iszonyatosan zavar, gyönyörű a kertünk szerencsére, tele virágokkal, fákkal, de így, hogy reggelre méteres gödrök vannak 1-2 hete, kezd csúnya lenni és ez nem lesz jó. Csak erről nem tudjuk meggyőzni a többieket, mivel szerintük ahol kutya van, az bizony néha károkkal jár..

Szóval érvek kellenének, hogy miért sem 'kínzás' neki, ha be van zárva éjszakára, hogy nyugi legyen.

2016. szept. 22. 11:38
 3/16 anonim ***** válasza:
34%
Igazuk van, ha gyönyörű kertet akarsz, ne tarts kutyát. :-/ A kettő együtt nem megy. De mivel éjjel is aktív, én nem zárnám be, hogy szenvedjen.
2016. szept. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog belehalni, ha éjjelre be van csukva. :) Be kell szoktatni a kennelbe és akkor aludni fog, adhatsz neki finomsággal töltött kong játékot is, hogy lekösse magát, ha mégsem. A lényeg, hogy jó élmények érjék. Az én kutyám bent alszik a hálóban, nem mászkál éjszaka. Nappal foglalkozok vele, munka előtt is kicsit, meg munka után is csak az övé vagyok. :D
2016. szept. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Hiába pontoztátok le, igaza van a 3-asnak.

Ez örök igazság: Vagy kutya, vagy kert. A kettő együtt nem megy.

Ott van szép kert, ahonnan el van zárva kutya.

A mienk is rosszalkodik, jelöl stb... De beletörődtünk, ez van.


A kenelnek az lenne a veszélye esetetekben, hogy ha ásni akar, és éjjel nem tud, akkor megteszi nappal. Vagy amikor nem látjátok.

Ez a "csak jó lenne neki egy hely, ahol alszik" dolog meg nem is tudom. A kutyaól miért nem jó? Ott talán zargatja valaki? Miért kellene kerítéssel körbevenni. Attól nem fog jobban aludni.

2016. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 kutyánk is van, és szép a kértünk, sehol sem ásnak, max nagyon ritkán, szóval ez botorság, hogy vagy szép kert, vagy kutya. A mi kutyáink éjjelre bent vannak egy zárt helyen, a garázshoz lett hozzáépítve egy plusz raktár, ott alszanak, télen főleg jó nekik, hogy nincsenek a mínuszokban egész nap. Este kb 9-10 körül zárjuk őket, reggel 6-7 közt kiengedjük, nem szoktak bepimpilni, semmi ilyesmi.
2016. szept. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha estére bezárod kennelbe attól nem lesz baja. Nem lehet, hogy sünit látott? Az enyém akkor ásott mindig gödröt. Sajnos az igaz, hogy vagy a szèp kert vagy a kutya. Bár az enyém csak 1 éves koráig ásott, most sincs füvem,mert kirohangálja. :D

2016. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ui.: az enyém is be van zárva estére, igaz nem kennelbe, hanem a hátsó kertbe, mert nem szeretném, hogy este a kapuhoz menjen. Szóval szerintem nem gond, pár órát kibír.
2016. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én nem értek egyet, lassan 2 éves a kutyusunk, és gyönyörű a kert, mivel viszem sétálni, ezért nem pisil-kakil össze mindent, eddig nem is ásott ekkora gödröket, szerintem ha foglalkozva van vele, nem a kert leamortizálásában leli örömét.

Egyébként szerintem vakondokra vadászik, mivel rengeteg van errefelé, csak hát nem sikerül szegénykémnek elkapni:D

A "legyen hol aludni" helyről pedig: van szuper kis kutyaháza, de nem alszik még benne, neki még nincs hideg úgy látszik éjjel annyira, hogy behúzódjon. Jó lenne az neki, ha benne aludna, és nem rohangálna éjjel is csak úgy.

És köszönöm az eddigi válaszokat.

2016. szept. 22. 12:50
 10/16 A kérdező kommentje:

Na , a süni eszembe sem jutott, az is esélyes, mert azok is itt szoktak mászkálni nálunk:D

Ez a kerítéshez ne menjen dolog is tetszik, mivel kisebb korában mindig mindenki be akart nyúlni simogatni meg etetni, szerencsére most már nem, de ez jó ötlet, majd mondani fogom a családnak, ők sem szerették, amikor be akart nyúlkálni a kerítésen!

2016. szept. 22. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!