Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyám lábára többször...

Kölyökkutyám lábára többször ráléptem, amikor a lábam körül sertepertélt. Egyet visít, és bújik hozzám. Látszólag nem haragszik. Mit gondolhat ilyenkor a kutya?

Figyelt kérdés
Szerintem az ö szótárában nincs olyan, hogy "véletlen baleset" , biztos feltételez valami okot. De mit?
2010. ápr. 23. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

hogy két ballábas vagy :D

ha odabújt, akkor nincs baj :), meg a kutya az nem haragszik, nem sértődik meg a gazdijára

2010. ápr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
A kutya az kutya, nincs olyan hogy ő most haragszik rád és utál téged. Nem kell rá figyelni, majd megtanulja hogy ne legyen láb alatt. Lehet hogy ez most naagy kegyetlenségnek tűnhet brühühűű, de felneveltem már pár kiskutyát és gyorsan megtanulták és nem lett tőle semmi bajuk ellenben abból igen nagy balesetek lehetnek ha a lábad alá ugrik, mindkettőtöknek. Én azt csináltam, hogy amikor odaugrottak, akkor óvatosan "átgázoltam rajtuk", nem úgy hogy fájjon nekik, és sosem kerültem ki őket. Ez az ő dolguk. Így mindenkinek egyszerűbb lesz az élete.
2010. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
ez egyébként a dominancia jele felőled nézve vgayis:ezzel dominálsz is előtte
2010. ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is léptem már rá véletlen a kutyusom lábára... mindig lába alatt volt, de azután annyira nem jött a lábam alá hogy még egyszer rálépjek.


Tanulnak az ilyen kis "balesetekből" :)

2010. ápr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Dominancia jele, hogy valaki ratapos a kutyara? Ekkora hulyeseget meg nem hallottam.

Termeszetesen az allatvilagban is elofordulnak balesetek es a kutyak tudjak, hogy nem volt szandekos. Amikor sok kutya jatszik egymassal, foleg izgaga fiatalok, ott is tortennek balesetek, peldaul egymasra esnek, vagy veletlenul tul nagyot harap, stb. Megtanulja a sajat karan, hogy legkozelebb vigyazzon.

A kutyaknal nincs harag vagy sertodes. Ilyeneket csak az emberi agy kepes atelni, a kutya osztonallat.

Szoval ne aggodj, a kovetkezmeny csak annyi lesz, hogy legkozelebb ovatosabban fog labatlankodni :)

2010. ápr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem haragszik, tudja hogy nem direkt volt.Nagyon tanulékonyak a kutyusok és okosok.Én nem sokat látok, de a szomszéd kutyussal nagyon szeretjük egymást, így mikor meglát mindig szalad hozzám.Eleinte előfordult hogy rátapostam a lábára, de ez nem sokáig tartott.Gyorsan megtanulta hogy én nem látom őt, így mostmár odafut hozzám és megbögdösi a lábam a nózijával.Imádom!
2010. ápr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

a 19.31 -et nem értem (?). természetesen nem azért léptem a lábára, mert dominánsan akarok viselkedni!!!

egyszerű "balesetek" ezek. nem veszem észre, hogy hátulról odajön (füvön nem is hallatszik), vagy valamiért irányt kell változtatni és összeakadunk. sima véletlen.

2010. ápr. 24. 08:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy értette ezt a domináns dolgot, hogy a falkavezér elől mindig kitérnek a falkatagok. Sok szakkönyv írja, hogy ne mi kerüljük ki a kutyát, neki kell elengednie, ha útba van. Én is csináltam a kutyáimmal, hogy ha útban voltak, nem rájuk léptem, hanem finoman úgy mentem, hogy arrébb toltam őket, menjek arrébb ők, ne nekem kelljen kerülgetni. Az omega típusú kutyám mindig fölpattan, ha felé megyek, arrébb megy, elenged. Amelyik alfa típusú, szokta csinálni, hogy meg se moccan, sőt még néz, mit akarok én, kerüljem ki, ő aztán nem megy arrébb. Na ilyenkor finoman "átgázolok" rajta.

Nyilván a kérdező esetében viszont nem erről van szó.

Semmi baja nem lesz a kutyusnak, nem gondol semmit, ő is tudja, hogy véletlen volt. Nem kell babusgatni ilyenkor, majd szépen megtanulja saját kárán, hogy nem kell láb alatt lenni és akkor nem esel át rajta. Okosak, hamar megtanulják. Az, ha a kutya elállja az utad vagy nem hajlandó arrébb menni, teljesen más eset (egyébként valóban a dominancia egyik jele), de nem hinném, hogy nálatok erről van szó. Pici még, a kiskutyák már csak ilyenek, mindig láb alatt vannak.

2010. ápr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
19:31 vok nem azt mondtam h lépj rá de ez a kutyáknál a dominancia jele!
2010. ápr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!