Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik fajtánál...

Szerintetek melyik fajtánál döntsek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát de 3 fajta között vacilálok.

1. Magyar vizsla.- Ilyen kutyánk már volt egyszer mindenki nagyon szerette, és hozzáteszem apukám is egy ilyen kutyának örülne a háznál.


2. Máltai selyemszőrű.

3. Husky.


Kertes házban lakunk, tehát várom mindenki véleményét mert jelenleg teljesen tanácstalan vagyok.



2016. szept. 23. 12:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A husky egy nagytestű kőkemény munkakutya, nagyon sok séta jell neki,nap mint nap. A máltai egy öleb, kistestű ha kimarad egy nap séta nem szedi szét a kertet ellenben a husky-val. Menbyi időd lenne sétára és foglalkozásra? Kutyasuliba szeretnéd-e vinni?
2016. szept. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Ealana válasza:
100%
Mire szeretnèd a kutyát? Kedvencnek, sporttársnak? Mit tudsz nyujtani neki? Ennyi infóból nem tudunk segíteni. Leírhatjuk a kutyák jellemzőit, de teljesen felesleges a neten rengeteg helyen elèrhető, számos fajtabemutató videó is van magyar nyelven.
2016. szept. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Ez a család közös döntése kell legyen. A vizslat es a huskyt is sokat kell mozgatni, a máltai viszont nem kimondottan kerti tartásra való.


Ha szeretsz együtt sokat mozogni a kutyáddal, akkor husky. Ha szeretsz sétálni, de nem vagy aktív sportoló akkor a vizsla lehet a jo választás, elszaladozik körülötted, felfedez. Ha a családnak nincs ideje, kedve mozgatni a kutyát csak tv nézős kiskedvencnek kell, akkor a máltai a legjobb választás.


A legjobb lenne a család(nem csak a te) igényeidet, elvarasaidat felmérni utána sokkal könnyebb fajtat választani.


Szemely szerint menhelyet vagy fajtamentot javaslok, ott kaphatsz egészen személyre szabottan kutyát.

2016. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Itt előre is gondolkodnom kell. Nem csak magamra kell gondolni, hanem a kutyára, a szüleimre stb.

Egy kutyával jócskán 14 évre kell tervezni. A máltait vihetném panelba..mert kis termetű. A vizslát ha költöznék, ott hagyhatnám a szüleimnek, mert ők élnek halnak értük és foglalkozni is tudnának vele.

Viszont talán a huskyra már nem lenne annyi idejük. Nem tudnák úgy megmozgatni mint amit ő igényel.


Viszont mint mondtam vizslánk már volt. Így tudjuk mi kell neki, milyen igényei vannak.

2016. szept. 23. 12:58
 5/16 A kérdező kommentje:

#2- A kutyát magamnak szeretném. Én nem vagyok nagy sport ember. Mármint kint futás, biciklizés..

Viszont vannak alkalmak mikor én nem vagyok itthon 1 teljes hétvégét. A szüleim azt mondták, ha máltait veszek, azt viszem magammal.

Viszont ha vizslát veszek, azt nyugodtan otthon hagyhatom mert ők is (jobban mondva apukám) akar egyet.

Kompromisszumot kéne kötni, de nem nagyon találjuk meg a közös hangot.

A magyar vizslák aranyosak, könnyen taníthatóak és hűségesek. Ráadásul iszonyatosan aranyosak is.

De ugyan ez van a máltainál is. Egyszerűen beleszerettem, és ha egy év múlva vagy másfél év múlva költöznék, nem kellene azért sírnom mert nem jöhet velem.

2016. szept. 23. 13:14
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

"A kutyát magamnak szeretném"


Hat akkor vedd a máltait akit magaddal is vihetsz. Mert a vizsla eseten tulajdonkepp a szüleidnek venned, plane ha másfél-ket ev múlva dobbantanal.

2016. szept. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Apukád vizslát szeretne, te máltait. Huskyt senki, ráadásul nincs aki lemozgassa, így a husky kiesik. Ha a máltait nem szeretnék a szüleid, akkor várj amíg elköltözöl, a kutyának sem jó olyan helyen élni, ahol nem szeretik, csak megtűrik.
2016. szept. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutyát magadnak szeretnéd akkor értelem szerűen ne olyat vegyél amilyet a szüleid akarnak. Ha neked a máltai a megfelelő akkor legyen máltai. Nem a szüleidnek kell kutyát venned...
2016. szept. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Máltai
2016. szept. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%
Vizslát miért ne vihetnél panelba? Megfelelő mozgatás mellett teljesen jól elvan.
2016. szept. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!