Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya oltása?

Kölyökkutya oltása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hete hoztam el egy ismerősömtől egy keverék kölyökkutyát, most lesz 4 hónapos. Oltást -mint utólag kiderult- egyet sem kapott. (!!!)

Jövőhéten viszem állatorvoshoz, körülbelül hány oltást fog kapni egyszerre? Az oltasok elmaradása miatt lemaradhatott a fejlődésben a kutya? Egyébként jó kondiban van, de a parvo vírustól nagyon féltem.

Körülbelül mennyibe fog kerülni az utólagos oltatása a kutyusnak?

A válaszokat köszönöm előre is!



2016. szept. 23. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
elkezdik az oltás sorozatot de nem egyszerre hanem 2 hetente kap 1 db ot addig nem kene olyan helyre vinni ahol sok kutya jar.Ha megoldhato akkor ki se kene engedni amig minimum4 oltasa nincs meg
2016. szept. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, tehát fokozott veszélynek van kitéve addig. Remélem semmi baja nem lesz, aggódok érte nagyon.
2016. szept. 23. 14:32
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
az én állatorvosom 2 alkalommal végzett is a programmal. Mivel már nem volt kicsi a kutyus kettőt adott egyszerre így gyorsabb volt.
2016. szept. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves "utolsó", mennyi idős volt a kutyád?
2016. szept. 23. 15:01
 5/9 anonim ***** válasza:
3,5 hónapos.
2016. szept. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
első vagyok a miénk 4 honapos volt.És először a veszettségek kapta meg mert qzt hiszem azt 4 honapos korig kell megkapnia kötelezően.Majd szép sorban a többit 2 hetente.Nem tagadom borzalmas volt kivárni a végét de megtettük és csak azután vittük ki.Sajnos nem egy ismerősöm kutyája halt így meg ezért nem kockáztattunk.A mikrochippet egy oltással kaptuk mi is de azonkìvül mindent 2 hetente.Nem maradt visszasemmiben bár a szocializációt fonros lesz minél hamarabb elkezdeni:) sok örömöt a kutyushoz!
2016. szept. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az oltás elmaradása nem befolyásolja a fejlődését, viszont ahogy az előző hozzászóló is írta, az elzárás a szocializációban visszavetheti. Nekünk az orvos megengedte, hogy az oltássorozat befejezése előtt is találkozzon biztosan oltott kutyákkal, tehát akiktől tutira nem kap el betegséget. Fontos, hogy más kutyákkal is legyen kapcsolata, megtanulja értelmezni a jeleiket, ne legyen félős/agresszív, na meg hogy tudjon velük játszani, ennyi idős korban nagyon igénylik.
2016. szept. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekunk is kimaradt egy oltasa a kutyanak es nekunk pont azt mondta a doki hogy visszafele nem oltunj es ilyenkor csak ket oltast kap. Marmint 3mat. Egy veszettseg egy kombi es egy ismetlo kombi. Szerintem ez az oltas dolog fura. Nem talalkoztam meg jet allatorvissal aki ugyanazt mondta...
2016. szept. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én úgy jártam, hogy elhoztam a kutyust és odaadták mellé az oltási könyvecskéjét is, ami szerint már egy oltást megkapott. mivel rögtön kerestem neki állatorvost, hogy legyen meg hát ugye nézze már meg a kutyát rendben van e, égig szaladt a szemöldöke, merthogy egyáltalán nem biztos benne, hogy a kutya meg is kapta az oltását, mivel az állatorvosnak nevezett akárki csak úgy kézzel beleírta mit adott a kutyának, a jelenlegi doki szerint pedig az orvosnak kötelessége beragasztani az oltáson levő matricát. így aztán az elején kezdte az oltássorozatot biztos, ami zicher alapon.
2016. szept. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!