Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Vagy kutyával...

Kutyások! Vagy kutyával foglalkozók, szerintetek ez miért van?

Figyelt kérdés

Velem az történik rendszeresen hogy a kutyák(szerintem ok nélkül) rendszerint megugatnak.

most termesztésen nem arra kell gondolni hogyha elmegyek egy kertes ház előtt akkor elkezd ugatni,azért kissé másabb a dolog,had mondjak pár példát.

Egy jó barátomhoz sokszor jártam fel,és van egy kisebb testű kutyája,ahogy beléptem körülbelül 1-másfél órán keresztül ugatott,mikor a végén odajött és megnyalta a kezem amikor is végre lecsitult.Aztán egyszer csak vártam valakit az utcán amikor két nő sétáltatta a szintén kicsi/közepes testű kutyáikat,amikor 3an egyszerre kezdtek ugatni és képletesen szólva "megvadulni".A gazda kérdezte is hogy nincs e esetleg nekem kutyám mivel ilyesmit nem szoktak csinálni.(nincs)

és vagy egy tucat estet tudnék felsorolni:volt h csak vicsorítottak,volt olyan h nem ugatott csak nem jött közel,vagy éppen összevissza futkorászva és méregetve ugatva köröztek körülöttem,megnyalták a kezem de elmentek,aztán visszajöttek stb. TALÁN annyi a közös a sztorikban h 1-másfél volt ahol 2 óra múlva de a végén megnyíltak. Addig meg a folyamatos csitítgatás.

Annyit tudok még talán mondani hogy nem tanúsítottam úgymond agresszív jelek,lassan közeledtem,leguggoltam ha kellett.

Ennek ellenére ha mondjuk újbóltalálkoztam az ismerősömmel hibáa mentem már oda 6odjára a kutya ugyanúgy ugatott,talán annyi változott h 45 percet :D

HA van vki aki ezzel foglalkozik tud segíteni?



2016. szept. 23. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
nem tetszel nekik.
2016. szept. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valami olyan van a testbeszédedben, amiről te valószínűleg nem tudsz, ami bizonytalanságot árul el rólad, vagy más olyat, ami miatt a kutyák így reagálnak.
2016. szept. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valamit kozvetitesz felejuk... de erdekes mert engem meg imadnak a kutyak. Kiveve a nemetjuhaszokat. Eddig mar 3 megtamadott. Soha mas kutya... ki erti ezt?!
2016. szept. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha mereven a szemükbe nézel, bámulod őket, az is kiválthatja, sok kutya nem szereti.


Nincs-e más állatod otthon? Macska, tengerimalac, egér, kígyó,vadászgörény, stb.?


Nem-e dolgozol vegyszerekkel? (Nyomda, festés, stb.)


Ha leguggolsz egy kutyához, érdemes neki oldalt guggolni, tehát nem pont szembe, így még kevésbé leszel ijesztő/fenyegető számára.


Engem is ugatott meg már többször kutya, egyszer az egyiknek a szemébe néztem kicsit hosszabb ideig és az nem tetszett neki, máskor meg egy csivavának a fogszabályozóm nem tetszett :D

2016. szept. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!