Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted lehet ma Magyarorszá...

Szerinted lehet ma Magyarországon incidensek/beszólogatások nélkül kutyát tartani?

Figyelt kérdés
5 éve van újra kutyám - azelőtt csak gyermekkoromban tartottunk - s szerencsés jószág, mert minden nap igyekszem sétáltatni, ha ráérek hosszabb túrákra is elvinni. Viszont úton útfélen mindenféle emberek megjegyzéseket tesznek, ha mondjuk a kutya ugat egyet, mint pl. el kéne altatni meg biztos veszélyes. Múltkor pl. egy cigány apuka szólt be, mert látta, hogy a kutya nézte a purgyé kezében levő burgert, hogy szájkosár kéne erre a vérebre (kutya meg se szólalt). Egyébként ez a szájkosár amúgyis visszatérő motívum - valahogy minden "szakértő" ezt javasolja. Jól szocializált eb, más kutyákkal többnyire kijön (bár néhány kerítés mögötti kutyának van, hogy visszaugat, ha az is vadul csaholja), emberekkel sincs baja - nem érdeklik a biciklisek sem, tehát tényleg rendes kutya.

2016. szept. 23. 18:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Hozzáteszem ennek nincs köze a kutyához, bárhova mész az emberek kb harmada selejt, és jelemzően minnél ostobább, annál kevésbé látja a saját butaságát, viszont a pofáját azt jártatja.
2016. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
41%

Ilyenek vannak. Az én kutyám is nem a szokásos. Főleg régebben. Mindenkit megugatott, és úgy tudom ilyenkor csak a gazdáját félti. Nekem is volt hogy beszóltak, volt aki futott és ugye a kutyám ugatta, de nem úgy mint aki meg akarja enni az embert meg semmi csak vakkantott egyet. És a futó ember azzal fenyegetőzött hogy lefújja a kutyámat gázsprayvel. Mondanom se kellett elküldtem a bús p......ba, én nem értem az ilyen embereket. Egy kutya ugasson, ezért kutya, meg kell dícsérni hogy próbál másokat távoltartani tőled

Ő nem tudja hogy ezek az emberek nem akarnak neked rosszat. Az embereket meg tojd le valószínüleg nincs kutyájuk.

2016. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet!

Csak meg kell hozzá találni a megfelelő közösséget :)

2016. szept. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Sok ostoba ember van. Sz*rd le őket. És persze h nézi a hamburgert, mert érzi a szagàt, de ezzel nem ártott senkinek
2016. szept. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kutyások!


Akik szerint mindenki hülye,csak veletek nincs semmi baj...Nézzetek magatokba is.Valóban lehetnek indokolatlan beszólások.És ezzel együtt tapasztalható,hogy igenis sok bunkó kutyás is van.

Példa:Egy haverommal hétvégén söröztünk egy mezőn.Jött egy kutyás pár,a kutya odajött hozzánk ott állt előttünk és morgott,vicsorgott.A gazdája egy kilométerről hívogatta;"Gyere onnan,nem szabad!" a kutya sz.rt rá.Mi meg barkobázhattunk,hogy melyikünket harapja t.kön.Ilyen esetben az lenne a minimum,hogy odajön a gazdi,elhúzza a kutyát,és bocsánatot kér.

Vagy szomszédunkat megharapta egy kutya,ami kiszökött egy másik ház kertjéből.Nem először szökött ki.Mikor szólt nekik,hogy kéne vele valamit csinálni,annyit mondtak,"Igen,tudunk a problémáról" de semmit nem csináltak.De pl.Youtube-on láttam egy videót,egy véreb átszökött egy másik ház udvarába,az ott élő tulaj agyonütötte.Sajnáltam a kutyát,hiszen ő tehetett a legkevésbé az egészről.Jöttek a kommentek sorra,hogy "kiherélném,lelőném,felnégyelném az állatkínzót"

Érthető a felháborodás,az viszont érdekes,hogy a kutya gazdáját senki nem vonta felelősségre,hogy mégis mit keresett a kutya más portáján??? Erről ugye nagy kuss van ilyen esetben.

Kérdező ellenzed a szájkosarat(a romás példa mondjuk túlzás,valóban)A "szakértőknek" honnan kellene tudniuk,hogy milyen a te kutyád? Az nem elég,hogy te ismered/vagy rossz esetben csak azt hiszed,ismered.Igenis,a legtöbb ember számára egy nagyobb kutya ijesztő,ha csak egyet ugat rá,akkor is.Ha ezt nem értitek meg,nem baj.Nem kell szájkosár,nem kell póráz,nem kell alkalmazkodnotok másokhoz.

Hanem vállaljátok az esetleges konfliktusokat,ami azt jelenti,ha valami balul sül el,nincs másra mutogatás!

Akinek nem inge...

Tisztelettel vagyok a felelős,intelligens kutyatartók iránt.

2016. szept. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek, hogy ezt ide linkelem, de nincs kedvem átfogolmazni. Velem is hasonló történt: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8119362-mit-t..


Mégegyszer elnézést a linkért.

2016. szept. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Incidensek meg beszólogatások nélkül nemhogy kutyát tartani, de levegőt venni sem lehet :) Ez nem specifikus kutyás probléma, vannak olyan emberek, akik kötözködni akarnak, és ők kötözködni is fognak.
2016. szept. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%
Az ijesztő külsejű kutya vs. szájkosár témához meg csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nem lehet mindenre láncot tenni, ami ijesztő. Ennyi erővel kerítsük már el a nyóckert, légyszi, mert nekem meg az az ijesztő. Páromat se fogom bilincsben vinni a boltba, csak mert nagydarab és kopasz. A kutyára se kelljen már mindenféle biztonsági eszköz csak azért, mert néhány ember fél tőlük. Emberek is okoznak egymásnak sérülést, néha meg is ölik egymást, mégis felszállunk a tömött metróra különösebb félelmek nélkül; akkor próbáljuk már meg a kutyákat sem egy kalap alá venni és indokolatlan közösségi rettegést előadni.
2016. szept. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagytestű kutyám van. Nagyon sokat járunk tömegközlekedéssel, vonattal, gyalog mindenfelé.

Még egyszer nem kaptam beszólást. Pedig alacsony nő vagyok.

2016. szept. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy pont azért :)

Egyébként én is két sztereotipikusan ijesztő kutyával kóricálok (egy fekete német juhász keverék, meg egy pitbull keverék), és néhány teljesen elmebetegen kívül nem szoktak beszólni, pedig a feketével 12 éve tömegközlekedek. A kutyák pórázon vannak, szájkosárban, jól neveltek, kontrolláltak, közlekedés közbeni semleges viselkedésre vannak tanítva, a legtöbben észre se veszik őket. Inkább azzal van problémám, hogy mindenki simogatni akarja őket. A pitre sem kaptam még meg soha, hogy micsoda harci kutya. De gondolom, ez környékfüggő is, egy ideje (kb. mióta kutyázok) a budai oldalon lakom, és érezhetően más a hozzáállás, mint mondjuk Pesten :D

2016. szept. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!