Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajta illene...

Milyen kutya fajta illene leginkább a családhoz?

Figyelt kérdés

4 emberböl és egy kutyàból àll a.csalàdunk

es nemreg meghalt 16eves schnauzerunk. Most van egy 7éves pumink. Szeretnénk meg

egy kutyat mellé,de nem

egyezik konnyen ilyen

szempontbol a

csalad.Amugy a csalad

egy Apabol ,lànyàbol,es

nagyszulokbol all.

Apa:Legyen jó hàzôrzô,nagytestü

Nagymama:kozepes

testü legyen,aki jol orzi a

hazat.

Nagypapa: jó hàzörzo

,nagy testü.

Én:nagytestü,jó hàzörzô ,akivel sokat lehet mozogni,setalni,futni,tóra menni uszni.

A kutyank (szuka) elég félôs ,mivel nagyjabol 1eves koraban fogadtuk be az utcarol,es nem volt hozzaszokva a porazhoz/nyakorvhoz,nagyon nehezen szokott hozzà. Màs kutyàkkal problemamentes a kapcsolata,jobban kijon veluk,mint az emberekkel.

Milyen kutyafajtàt ajanlanatok nekunk?


2016. szept. 24. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Németjuhász, vagy malinois (a belga juhász egy típusa) szerintem az utóbbi a legjobb, mert nem olyan nagy testű mint a németjuhász, de kiváló házőrző, és nagyon családcentrikus, viszont iszonyat sok energiája van, úgyhogy minden napra tervezd azt a sétát futást, tóra menést! ;)
2016. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Kuvasz. Határozott, következetes, de szeretetteljes neveléssel a legjobb társ a nagytestűek közül. :)
2016. szept. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is a németjuhász ugrott be, vele aztán lehet és kell is menni mozogni. Szerintem ha kiegyeztek egy szuka németjuhászban mindenki jól jár. Nem az a robosztus maci kutya, de szért nem is kicsi. Szóval a nagy és a közepes testű között van félúton (szerintem). Ha úszni szeretnél vele érdeklődj a tenyésztőtől, hogy az aadott vérvonal amelyikkel ő dolgozik mennyire vízbarát. (az én 5 hónapos szuka németjuhászom egyszerűen vízmániás) Már most sok mindent tud, kell neki a fárasztás, de megéri. (mondjuk nekünk a házat nem kell, hogy annyira őrizze a későbbiekben, mert ha a temperamentuma jó lesz hozzá, akkor terápiás kutyának képezném tovább.)
2016. szept. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

malit semmiképpen se, kuvaszt se miattad.

menhelyi felnőtt keverék. de komolyan, lehet válogatni méretre, kinézetre, habitusra.

2016. szept. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!