Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kóbor kutya az utcában?

Kóbor kutya az utcában?

Figyelt kérdés
Már pár napja itt van az utcánkban egy kóbor kutyus. Gondoltam segítek neki, adok neki kaját, esetleg befogadjuk vagy találok valami más megoldást hogy szegény nr az utcán legyen. De magyon fél. 5 m-nél közelebn nem tudok menni, elrohan. Mit tudnék csinálni?
2016. szept. 24. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Várnod kell. Ha tényleg be szeretnéd fogadni, eteted, foglalkozol vele, akkor idővel fogja érezni a szeretetet, és a bizalmába fogsz férkőzni, de ehhez időre van szüksége. Ezt tapasztalatból tudom.
2016. szept. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Youtubeon keress rá a "hope for paws" videókra, ez egy ilyen "rescue channel" kóbor kutyákat mentenek minden részben. Érdekes látni, hogy a rettegő, bizalmatlan kutyák némi sajtburger hatására hogyan engedik egyre közelebb a srácot.
2016. szept. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TR75 ***** válasza:

Így van, a kaja jó pont a kutyáknál, eleinte valahová lerakod neki, és elsétálsz; ahogy látja, hogy nem bántod, egyre bátrabb lesz, egyre közelebb megállhatsz. Idő kell neki, amíg újra megbízik valakiben. Ha már nem szalad el előled, szerintem akkor is egy darabig érdemes óvatos mozdulatokkal, nem hirtelen kapkodva mozogni, esetleg előrehajolva vagy kicsit lekuporodva csökkenteni közöttetek a látszólagos nagyságot (kevésbé találhat félelmetesnek).

És sok sikert :-)

2016. szept. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!