Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a könnyebb? Egy "nehéz"...

Melyik a könnyebb? Egy "nehéz" kutyát elb. szni, (agresszív, engedetlen), vagy birkává nevelni? Feltéve, hogy a kutya jó tenyészetből való, kiváló idegrendszere van, jól etetik, szeretik, nem bántják.

Figyelt kérdés

Nehéz kutya alatt értem pl: cane cosro, amstaff, pitbull, moszkvai, káj, bullmasztiff, dobi...

Könnyen agresszív lesz, ha hozzá nem értő kezekbe kerül, viszont jól bánnak vele?


2016. szept. 25. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A bánás mód csak egy dolog. Szerintem az egy picit rosszabb ha elkényeztetve van mert nem fél egy picit sem az emberektől nem tiszteli őket. Na most ezeknél a fajtáknál a legfontosabb a következetesség és a szigor. Ha nincs megnevelve nincsenek határok a számára akkor nem hülye otthagyni ezeket a lehetőségeket. Pl. ha az ember csak simogatja és eteti főnöknek fogja tekinteni? Nem. Inkább "alattvalónak".
2016. szept. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kérdést csak részben értem.

Minden kutyát el lehet rontani, agresszívvá nevelni. Ez főleg a kistestű ölebek esetén tipikus. Nagytestű kutyára a gazdájuk jobban odafigyel, hamarabb leállítja a nem kívánt viselkedést.

Sajnos egy kutyát nagyon könnyű elrontani. Ezeknél a fajtáknál, a "birkának nevelés" is elrontásnak tekinthető.

2016. szept. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Könnyebb agresszívvá, engedetlenné nevelni (vagy inkább nem nevelni).
2016. szept. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!