Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie kiskutya gondok?

Westie kiskutya gondok?

Figyelt kérdés
A westie kiskutyánk 2 hónapos, folyamatosan bepisil,bekakil,ez még nem lenne olyna nagy gond,viszont folyamatosan bevadul,alszik,felkel,és nem lehet vele bírni,megtámad engem is,tépi a lábam,a kezem harapja,vicsorog rám, sok mindent próbáltunk (seggére csapni,ujságpapír,lekiabáltuk, felvettem a garabancánál fogva,leszorítottam),semmire nem reagál,inkabb csak még vadabb lesz,már szinte félek tőle,nem hagyja hogy csináljam a dolgom,csak akkor tudok foglalkozni a saját dolgaimmal mikor alszik,van egy csomó játéka,de hiába adom oda neki,továbbra is harap, teljesen el vagyok keserdve,probáltuk hogy hogy lefárasszuk,elvittuk nagy füves területre,futkározott,de amint hazaértunk ismét bevadul,nagyon fáj mikor belémharap, a pórázt nem bírja sétáltatni se tudom hogy attol esetleg kifáradna, tudna valaki tanácsot adni?

2016. szept. 26. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen ez kölyök kutya. Játszik. Le kell fárasztani, sok játék séta és lesz egy békésen alvó boldog kiskutyád.
2016. szept. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor más dolgod van és piszkál akkor fordítsd neki hátat ne szólj hozzá ne nézz rá vagy zárd ki abból a helységből.
2016. szept. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél róla tudomást és vedd meg a Kutyaneveles szeretettel c. könyvet
2016. szept. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Pörgös, mert kölyök kutya, és mert ilyen a fajta.
2016. szept. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 bollocks ***** válasza:
82%
Keress neki olyan gazdát, aki ért is a kutyákhoz
2016. szept. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyílván úgy vetted meg, hogy de szép kutyuli-mutyuli, de a westie nem ölbekutya, mint a bolognese vagy a havanese, hanem vadászkutya. És ezek bizony pörgösek.

Ezt olvasd el figyelmesen:

[link]

2016. szept. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád még nagyon pici, játszani szeretne úgy, ahogy egy másik kutyával tenné. Neked kell megtanítanod, hogyan kell egy emberrel játszania, mit szabad és mit nem.

2 hónaposan még nem is nagyon kéne sétáltatni, míg az oltásai nincsenek meg. A pórázhoz is hozzá kell szoktatni fokozatosan.

A kutya tök normálisan viselkedik, nevelni kell (seggére csapni, újsággal csapkodni, stb. nem kell azért, mert játszani próbál veled!). Helyette olyan játékot kell vele játszani, ahol vadulhat, haraphat, de nem téged. Rongyhúzás, kötélhúzás, labdázás.

Mivel leírásod alapján abszolút nem értesz a kutyaneveléshez, és a fajtához sem, az oltási program befejezésével kutyaovit, majd iskolát javaslok. Addig meg olvass sokat a kölyöknevelésről.

2016. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád úgy viselkedik, mint minden kölyök. Mit vártál, hogy majd gyárilag jól nevelt lesz? Vegyél egy pár könyvet a kutyatartásról és olvasd ki. A kölyköt még vidd kutyaoviba, amint megvannak az oltásai.
2016. szept. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm,de már egy csomó ellentétes dolgot olvastam, nagy a mozgásigénye,azt tudom, a séta nem elég neki, kint tartanám kertben,viszont azt is olvastam hogy azt sem szereti mert tipikus szobakutya,így nem tudom mi lenne a helyes megoldás, olvastam h ajánlott vele játzsani a kötélhúzást, megint máshol meg azt írták nem ajánlott mert még agresszívebb lesz tőle, igen,nem értek a kutyaneveléshez,kezdő gazdi vagyok,de ki mondta hogy csak olyan vehet kutyát aki már eleve profi,szeretnék minél többet megtanulni, igaz korlátozva van az időm amennyit vele lehetek,de ne mondja senki hogy csak a munkanélküliek nevelnek kutyát,meg aki 0-24ben otthon van,a kézharapdálásra is szintén a neten olvastam seggre csapást stb,mégse hagyhatom hogy szétharapja a kezem
2016. szept. 26. 17:30
 10/13 anonim ***** válasza:

Csak kertben nem ajánlatos kistestű kutyát tartani.

Olyan helyeken olvass, amit szakértők írtak, nem random emberek.

Mindenképpen javaslom nektek a kutyaovit, majd legalább egy alaptanfolyamot. Ott rengeteg hasznos dolgot meg fogsz tanulni a kutyanevelésről, a harapásról leszoktatáson át a behívásig.

2016. szept. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!