Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság elvesztése...

Szobatisztaság elvesztése idős ebeknél, visszafordítható (SOS)?

Figyelt kérdés

Adott két angol cocker spániel kutya, 11 és 12 évesek. Anno az exem vette őket, így 3 éve, amikor szétmentünk, elvitte őket. Majd olyan élethelyzet változás állt be nála, hogy másfél évvel ezelőtt kérte, hogy hadd lakjanak nálam. Én örültem is, hogy visszakapom a „fiaimat”, ők is azonnal feltalálták magukat, mindent úgy rendeztem vissza, ahogy régen volt, úgyhogy ahogy bejöttek a házban (kertesben lakom) rögtön mindent birtokba vettek, mint akik két napig „nem voltak itthon”.

Annak idején maguktól kialakult a szobatisztaság, azaz, ha bejárati ajtó csukva, akkor ugattak, hogy engedjem ki őket a dolgukat elintézni a kertbe.

Azonban amióta visszajöttek, ez megszűnt. Konkrétan a házon belül mindent összehugyoznak, olyan ordenáré bűz van nálam, mint egy pesti aluljáróban, pedig örökké hypózok mindent, de már nem merek senkit idehívni, nemhogy pl új barátnőt. Szerencsére kaksi nagyon ritkán fordul elő bent (bár volt rá példa), de ez a hugyozás már olyan méreteket öltött, hogy a lakás bizonyos részeiből kezdem őket kitiltani. Sajnos annak idején úgy lettek szoktatva, hogy mindig velünk voltak, ha kizárom őket a házból, akkor fullhiszti van. Éjjel velünk aludtak. (Exem ötlete volt, de én is vállaltam) Most is bejönnek, nem is baj, de mostmár a hálószoba sem szent húgy szempontból. Akár mit csinálok, képtelenség őket rávenni, hogy kint intézzék. Az exemék az új férjével el fognak menni az albiból saját házba, azt mondja, akkor újra lehetnek nála a kutyák. Egyik felem sajnálja, a másik meg alig várja. Néha szégyellem magam, ami miatt „meg akarok szabadulni” tőlük, de a fejemre nőtt és kezelhetetlen lett a behugyozás. Imádom őket, de ezzel képtelen vagyok együtt élni.

Idős kutyáknál van valami megoldás? Tényleg elkeserítő.



2016. szept. 26. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Kezdd el ugyanúgy, mintha kicsik lennének. Reggel, evés-ivás, alvás után azonnal kivinni őket sétálni, ha látod, hogy pisil, azonnal kitenni.
2016. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha bepisilnek, rakd ki őket a kertbe (elég 10 percre), szidd le őket, de ne ordibálj velük. EVés-ivás után vidd el őket sétálni, vagy hagyd kint őket 1 órára a kertben, utána már kisebb eséllyel fognak bepisilni a nap hátralevő részében (kivéve ha bent i isznak).
2016. szept. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nem lehet, hogy az exet rontotta el őket? nem hallottam még olyanról, hogy egy kutya a kora miatt ne tudna kéredzkedni. hívd fel exedet és kérdezd meg, ugyan mi a fenét csinált a kutyákkal, amiért azok így elpofátlanodtak.

vagy lehet ebben szimpla területjelölgetés. írtad, hogy fiú kutyák, és azok aztán tényleg, ameddig érnek, addig húgyozak, ki tud magasabbra alapon. visszakerültek a régi helyükre, ami "új" terület és meg kell jelölni. következetes szigorral kel fellépni és letörni a falkavezéri posztot magadnak. régen a pároddal ti ketten voltatok az alfa pár, de most külön mentetek és borult a bili. ilyenkor a másodvezér lép elő alfának és persze, hogy elkezdenek jelölgetni. megy a hatalmi harc.

2016. szept. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez gyanúsan viselkedési probléma, ha egyszerre jött rájuk. Keress szakembert.
2016. szept. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem időskori inkontinencia, persze meg lehet őket vizsgáltatni, nincs-e szervi bajuk, húgyúgyi fertőzésük vagy ilyesmi, ha van akkor azt lehet és kell is kezelni. Nekem volt idősen inkontinenssé vált kutyám, sokszor már az ajtó előtt éreztem, mi vár az előszobában, de közben meg láttam a kutyán hogy borzasztóan szégyenli magát, pedig nem tehetett róla. Vagyis ha a tieid nem is izgatják magukat azon, hogy már nem szobatiszták, ráadásul minden helyiségben összevissza jelölnek, akkor az sokkal valószínűbb, hogy viselkedészavar. Elölről kéne kezdeni a szoktatást, vagyis először lekorlátozni azt, ahova mehetnek (pl. előszoba-konyha, vagy te tudod mit a legegyszerűbb takarítani, szőnyeges szobába, hálószobába nem mehetnek), és kitessékelni őket úgy 3 óránként. Ha kell, szobakennelt is be lehet vetni, legyenek ott, amíg nem tudod felügyelni őket.
2016. szept. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szobakennel+csak séta előtt fél órával kapjanak vizet. nekem a 4 éve ivartalanított kanom játszik mindig olyat, h ha versenyen/idegen helyen vagyunk 2-3l vizet megiszik egy nap alatt, majd nem győz mindent lepisilni. konkrétan volt már h fél percig pisilt egy bokornál majd 5-10 perc múlva, mikor nem engedtem neki, h minden második oszlopot lepisiljen, az út kellős közepén berogyasztotta a két hátsó lábát, mint a szukák és teremtett egy úgy folyót. iszonyat gázok ezek a pillanatok. ezért nem is szokott vizet kapni, csak séta előtt 20-30 perccel.
2016. szept. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!