Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vagy macska?

Kutya vagy macska?

Figyelt kérdés

Nővérem, macskafan , szóval ő kinyilvánítja hogy a macskák 1000x jobbak mint a kutyák, felhoz mellé 1-2 érvet és kész.

Nos mi családi házban lakunk, kint van 3 macska + 1 kutya.

Érveket szeretnék a kutyák mellett, ugyan is tudom hogy hasznosabbak, de valaki írjon már nekem pár konkrét érvet hogy a nővérem arcába dörgölhessem :D köszi :)


pacsi x)



2016. szept. 27. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Húha, én régen nagyon kutyás voltam; de sosem kaphattam, bármennyire is vágytam egyre.Ám mióta hozzám szegődött egy cica, akaratom ellenére, teljesen macskás lettem. Úgyhogy bocsi, a nővéreddel értek egyet :D


14/L

2016. szept. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De miért hasznosabbak ? :D Nem értelek titeket, oké..megfogják a patkányt... a kutyám is, sőt még a vakondot is. Házőrző is lehet ha egy nagy kutya, de egy macska? nem...

Macskák: nem falkaállatok, nem viselkednek úgy az emberrel, mintha egymáshoz tartoznának...

Kutya: be lehet tanítani (macskát is oké, elég nehezen) , láttál már macskás rendőrt?

ah istenem annyira fel idegesít, semmi bajom a macskákkal csak ha valaki azt mondja hogy HASZNOSABB ÉS JOBB... te atyaég xd

2016. szept. 27. 20:08
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is a kutya :)


Érvek:


1. A kutyát nem véletlenül nevezik az ember legjobb barátjának. Sokkal többet tud tenni a gazdájáért mint egy macska.


2. A kutyát nagyon sok mindenre megtaníthatod. Egy átlagos kutya 200 szót képes megjegyezni. De a macskák is képesek lennének erre ha nem lennének makacsok, függetlenek. A kutyák szeretnek tanulni és engedelmesek.


3. A kutyák sokkal jobban örülnek az ember társaságának. Ezt Kutatásokkal bizonyították.


4. Kutyából nagyon sok féle van. Külsőre, belsőre is nagyon különbözőek vannak így mindenki megtalálja a neki tetsző kutyát.


5. Egy kutyával bármerre elmehetsz. Túrázhatsz, biciglizhetsz, bármi... De még macskát nem láttam aki boldogan szaladt volna a bicigli után :)


+1. A kutyatartók sokkal nyitottabbak, barátságosabbak mint a macskatartók. Ezt is kutatásokkal bizonyították. Kutyasétáltatásnál könnyen tudsz barátkozni. (Ez tapasztalat)


Team Dogs :D pacsi x)

2016. szept. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Az én macskám is fogott már patkányt!
2016. szept. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Húú :D
2016. szept. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Hasznosabb? :D nem tudom, nekem 2 macskam van meg egy kutyám, de nem azért tartom őket mert hasznosak, hanem azért mert szeretem a kis gyökereket.

A kutyában azt szeretem, hogy el tudom vinni sétálni, kirándulni, nyaralni, tud velem úszni, játszani stb. Emellett nagyon értelmes, bármit meg lehet tanítani neki ès a házat is őrzi.

A macskákban azt szeretem, hogy bunkók, de tudnak kedvesek is lenni, imádom amikor az ölemben dorombolnak vagy a nyakamban ülnek. Öntörvényűek, de ők is okosak. Ja és csak engem szeretnek. :D ha idegen jön akkor jobban morognak mint a kutya. :D


Eleve felesleges 2 fajt összehasonlítani, egyik sem jobb a másiknál, mindkettőt másért szeretjük.

2016. szept. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó válaszolónak hatalmas pacsi. Így van! Szép volt!
2016. szept. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek, nem mint 2 külön faj, hanem mint "háziállat" besorolás szerint különböztetem meg őket :D
2016. szept. 28. 16:56
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

[link]

Itt egy link itt leírják hogy a macskasok okosabbak

Bar nem tőlem kene kérdezni mert vilag életemben macskas voltam

Igaz mindig akartam egy kutyát is mert nagyon szeretem őket

De mindkettő HÁZIÁLLATOT -ahogy írta a kérdező-másért szeretünk

Van aki ilyen, van aki olyan

De a kuytak is nagyon hasznosak

-leet velük kirándulni,játszani,jobban kötődnek az emberekhez,

A macska is Jo társ! Független ,néha makacs de ha valakit megszeret ( mint az enyém) vele marad Es ragaszkodó lesz

Szóval mindkettő HAZIALLAT másért Jo társ

2016. szept. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

igen, pl házban tartott macskák teljesen mások... csak valahogy nem tudom.

Nővérem reakciói azért dúltak fel picit mert na, azért ne jelentsük már ki azt hogy sokkal hasznosabb, amikor a kutyák katonák / rendőrök javát szolgálják :D


egyébként, az ilyen hülyeségekre mint ezen az oldalon osztanak meg, hogy a macskások okosabbak, felőlem aztán legyenek csak nem érdekel, ugyanis a kettő valahogy nagyon csekély módon függ össze, de a 40+-os egyedülálló nőknek jó azt olvasgatni 12 macskával a házban :D

2016. szept. 28. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!