Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziás a kutyánk?

Epilepsziás a kutyánk?

Figyelt kérdés
2 éves akita kutyánk van.Interneten keresgélve azt látom,hogy az epilepsziás kutyák rángatóznak és habzik a szájuk.A mi kutyánk is rángatózik néha,viszont az is gyakori,hogy megfeszül teljesen a lába,mintha izomgörcs lenne.A szája viszont nem habzik hanem csak a nyál folyik belőle,de nem habzik.
2016. szept. 27. 20:08
 1/5 A kérdező kommentje:
nem írtam sehol sem,hogy csak nézzük...nem értem miért jössz így támadva mikor nem írtam semmi ilyent.Volt kint állatorvos is,mivel a roham nem múlt el és így adni kellett neki injekciót.Viszont a gyógyszer beszerzésére azt mondta,hogy nem egyszerű...Igaz ez nem a saját állatorvosunk,mivel ügyeletes állatorvost tudtuk csak hívni.Tudni hogy mennyibe kerül egy kutyának az epilepsziára való gyógyszer?
2016. szept. 27. 20:19
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Az én kutyám epilepsziás, és sose habzik a szája, viszont izomgörcse van, nyáladzik, maga alá ürít roham közben, utána pedig céltalanul vándorol az udvaron. Gyanús, hogy a tiétek is epilepsziás lehet. A gyógyszer ára havi pár száz forinttól több ezerig is változhat, attól függ, milyen állapotban van, mennyire súlyos az állapota és milyen az általános egészségi állapota. Azt nem értem, miért mondta, hogy a beszerzése nehéz - felírják, kiváltod, csókolom, szóval ez a legkönnyebb része. Mindenképp el kell vinni teljeskörű kivizsgálásra egy állatkórházba.
2016. szept. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az epilepsziának nagyon sok formája létezik. Van olyan, hogy nemlétező legyeket kerget, agresszív lesz, bámul a semmibe stb. Szóval azért, mert a te kutyád nem ugyanúgy csinálja, mint a videón, még lehet beteg.
2016. szept. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
persze,sajnos beteg. Csak nem tudom,hogy nála spontán jön a roham,vagy valami kiváltja.Elvileg vannak előjelei,hogy meg fog történni.Mik lehetnek az előjelek?
2016. szept. 28. 15:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nálunk néha a zavartság, a céltalan mászkálás az előjele (ez ugyanúgy lehet előtte, mint utána, ahogy észrevettük). Nálunk a frontok erősen befolyásolták a kutyus rohamait, erős fronthatásnál mindig volt rohama. Más kiváltó okot nem figyeltem meg.
2016. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!