Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a cane corsorol...

Mit gondoltok a cane corsorol ill. a staffiról?

Figyelt kérdés
2016. szept. 28. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:

tele vagyok csupa negatív tapasztalattal és véleménnyel velük/róluk. :D

nagyon szuperül fel lehet őket izmozni és halálba mennek a gazdájukért. az utóbbit addig tudom csak pozitív tulajdonságnak felfogni, amíg a kedves gazdi le tudja kommunikálni a kutyával, hogy mikor is kell őt megvédeni... bár ehhez már szükséges némi intelligencia a gazda részéről. pl minap néztem videókat, ahol a kutyák az életük árán védték a gazdáikat, csak sajnos feleslegesen... mert pl a halálán lévő gazdát nem a mentőktől kéne megvédeni... sajnos jött a rendőrség és le is lőtték a kutyát. https://www.youtube.com/watch?v=H2boVQtkd_w

az első felvételen a legintelligensebb dolog az lett volna a kutyától, ha minél gyorsabban eltűnik a helyszínről/nem hátráltatja a munkát.

szerintem alapvetően minden kutya ugyan olyan, ha napi szinten megkapja a megfelelő lefárasztást és foglalkozást. nekem két kutyám van, az egyik juhászkutya a másik kotorékeb. a viselkedésbeli különbség csak birkák/egerek jelenlétében figyelhető meg. az egyik terelni akarja a birkákat, a másik miután rájött h félnek tőle, otthagyja őket. az egyik békésen megél az egerekkel, a másik megfogja őket.

szóval ők is csak kutyák, annyi a plusz bennük, hogy szinte beléjük van kódolva, hogy hogyan kell védeni/fogni és fizikálisan is fejlettebbek e-téren.

2016. szept. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Remek, emberszerető kutyák. Nem a kutyákról, vagy a fajtájukról kell elsősorban véleményt alkotni, hanem a gazdájukról. Olyan lesz, amilyenné neveled őket. Ha egy hozzáértő kezében vannak, szocializáltak, jól neveltek, akkor tündérek. Ha nem, meg csak menőzni veszik őket magukhoz, nulla tapasztalattal, nulla utánaolvasással, akkor bármelyik kutya lehet agresszív, domináns, tévképzetes. Az agyatlan tartás következménye a kialakult negatív vélemény róluk. Nem a kutya hibája, ha hülye lesz, hanem a gazdié. Pont úgy, mint amikor egy gyerek lesz neveletlen, az meg a szülő hibája. Ez alól ritka esetben képez kivételt a szaporított, vérfertőzésből származó, ideggyenge jószág. Ha nincs tapasztalatod semmilyen kutyával, nem ajánlott. Első kutyának akkor is egy megadó, társállatnak kitenyésztett kutya való, ha amúgy utánaolvastál a dolgoknak. És ajánlott a kutyaiskola is. A szocializált, jól nevelt kutya, legyen az bármilyen fajta, jó kutya, és becsületre méltó a gazdi. Ellenkező esetben pedig az emberről kell negatív véleményt alkotni, és a kutyát kiemelni a számára nem megfelelő környezetből.
2016. szept. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!