Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 12 éves spánielem,...

Van egy 12 éves spánielem, kozmetika előtt kapott tranquigel nyugtató pasztát, mert nagyon ideges ha a szőréről van szó. Meddig hat?

Figyelt kérdés
Az orvos 2 egységet javasolt. Tegnap 5 óra körül kapta meg, kb.20 perc alatt hatott, de úgy, hogy 2 lépést sem tudott megtenni. Azóta ugyan olyan kába. Meddig hat ez a nyugtató? Kezdjek aggódni, szóljak a dokinak hogy még mindig nem tért magához?
2016. szept. 28. 19:33
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Ha holnapra nem tér magához akkor irány az orvos!!!!! idős ezért veszélyes lehet neki!!!
2016. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A két egységet úgy értsem, hogy két darab 35 mg/gr-os gélt? Mert akkor durván túl lett adagolva, nézd meg a leírását:

[link]


Ha 14 kg-os a spánieled, akkor 10-28 mg az adagja, a 28 mg az adható maximum. Amennyiben tényleg ez a helyzet, hívj fel egy ügyeletet tartó állatkórházat vagy ügyeletet, hogy mit csinálj (a leírásban tüneti kezelést ajánlanak túladagolás esetén).

2016. szept. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Vagy úgy érted a két egységet, hogy két grammnyit kapott? Ha ez a helyzet, akkor mérd le a blökit, hogy hány kiló, ez csak akkor túl sok, ha 10 kg alatt van, de az szinte kizárt. De ha holnapra nem lesz élénkebb, mindenképpen menj állatorvoshoz.
2016. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Bocs, látszik, hogy fáradt vagyok. Ha két grammot kapott, akkor az 2x35 mg, ami sokkal több, mint az adható maximum az ő súllyához. Reggel irány az állatorvos.
2016. szept. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Azt írja a cucc, hogy egy gramm pasztában van 35 mg hatóanyag, és ttkg-onként 0,5-1 mg ajánlott enyhe nyugtatáshoz. Tehát egy egységet kb. egy 35 kilós kutyának kellene kapnia, kettő már neki is erős szedáció lenne. Na most egy spániel annak a fele sincs, úgyhogy durván túl lett adagolva a kutya. És így, hogy még idős is... Oké, én is félreszámoltam először, de az állatorvos ne csinálja ezt.

Figyelj rá, hogy ki ne hűljön, vidd dokihoz minél hamarabb, azt az állatorvost meg legközelebb messzire kerüld el, aki ezt az adagolást javasolta. Feltéve, hogy ugyanarról a 35 mg-os cuccról beszélünk.

2016. szept. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Az adagolon 10ml van irva, nem adtam neki teljesen kettot, mert nagyon soknak lattam mar amikor nyomtam bele a kajaba. Szoval kb. 1,6 ml-t kapott. A kutyam kicsit kover, 16kg korul van..
2016. szept. 29. 06:54
 7/21 anonim ***** válasza:
Akkor kb. 1,7-szeresét kapta az adható maximumnak. Nem viszed orvoshoz? Azt a dokit pedig, aki majdnem kinyírta a kutyádat, keresd meg és mondd el neki, mit csinált, valamint a jövőben messzire kerüld el.
2016. szept. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Akkor simán csak öreg, és rosszul viseli a dolgot. Ne próbáljátok nyugtatózni többet, a szőrápolása miatt meg keressetek egy jó kozmetikust, és/vagy egy kutyakiképzőt, aki megtanítja nektek, hogyan tudjátok hozzászoktatni a procedúrához.
2016. szept. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat. Az egesz ugy tortent, hogy elvittem dokihoz, beadtam a szert, utana rogton kozmetikus. Az orvossal beszeltem, es kiderult hogy a kozmetikus neostomosan nevu lemoso befolyasolja a nyugtato hatasat. Delutan viszem dokihoz a kutyust.
2016. szept. 29. 14:01
 10/21 anonim ***** válasza:

Jó erős nyugtató, ráadásul túladagolva...És igen, a neostomosan is rátehetett egy lapáttal. Mind a Neostomosan hatóanyaga, mind az ACP, vagyis a Tranquigel hatóanyaga egy speciális pumpával tudnak ürülni az idegrendszerből. Ha mind a két anyag bekerül az idegrendszerbe, nehezebben távoznak, befolyásolják egymás hatását.

Amúgy miért nem használsz más parazita ellenes szert? A Neostomosan büdös is, és nincsenek is vele kifogástalan tapasztalatok.

2016. szept. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!